Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzeti parkoknál milyen...

Nemzeti parkoknál milyen végzetséggel lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, hogy egy nemzeti parkon belül milyen minkaköröket lehet betölteni, de ami nagykn érdekel és tetszik a természetvédelmi őri szolgàlat.Ehhez milyen diploma szükséges.

Földrajzbòl és történelemből fogok emelt szinten érettségizni, ezért gondoltam, hogy földrajzra kellene tovàbb mennem, innen mesterképzéssel eltudnénk helyezkedni?

Vagy jobb lenne esetleg természetvédelmi mérnöki szakra menni? (Ha jól tudom ott nem ér pontot az emelt földrajz èrettségi)



2014. dec. 28. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami ehhez kapcsolodhat az a tajepitesz,term. mernök,biologus,erdesz,
2014. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor földrajzzal teljesen esèlytelen lenne?
2014. dec. 29. 06:20
 3/4 anonim válasza:
a természetvédelmi őrszolgálati munkához nem feltétlenül szükséges diploma, leginkább elhivatottság, rátermettség, kapcsolatok, de mindenképpen ismerned kell az adott terület védett fajait, és persze kitartás, mivel ez a munka nagyrészt abból áll, hogy hatalmas területeket kell bejárnod, ehhez nem árt, ha van jogosítványod, tudsz lőfegyverrel bánni, az őrök afféle "rendőr" szerepet töltenek be, az illetéktelenül Nemzeti Park területén tartózkodókat figyelik stb. Nemzeti Park Igazgatóságoknál tudsz esetleg elhelyezkedni, például jogi dolgokat végezni, tárgyalásokat, kapcsolattartás, irodai munkák, pénzügyek kezelése, esetleg terepen pásztorkodás (mondjuk a Hortobágyi NP területén a magyar őshonos fajok). ha érdekel a természetvédelmi mérnök szak a gödöllői SZIE-MKK-t javaslom, de nagyon sokan végeznek ezen a szakon, az elhelyezkedés nagyon nehéz, mindenképpen szívvel-lélekkel kell ezt a hivatást végezni, mindent beleadva, mert borzasztó kicsi a "piac", bonyolult munkát találni. de ha igazán ez érdekel, akkor ez az egyetem neked való, mert nagyon sok tudást ad, arra készülj, hogy leginkább a növényekre mennek rá. az emelt földrajz érettségi jó erre, beszámít a plusz pont.
2014. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2014. dec. 31. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!