Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felsőfokú nyelvvizsgára jár...

A felsőfokú nyelvvizsgára jár többletpont?

Figyelt kérdés
A felvi.hu-n szórakozok a pontszámítással, és nem ad rá pontot.

2014. dec. 28. 18:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Akkor nem jár, ha ugyanabból a nyelvből emelten érettségiztél.
2014. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban akkor nem jár, ha abból a nyelvből emelt szinten érettségiztél(és legalább 45%-ot elértél), ÉS abból a tárgyból is számítják a pontjaidat.
2014. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Elnéztetek valamit. Nem az emeltszintű érettségit kérdezte, hanem a felsőfokú nyelvvizsgát és jár érte pont. Azt hiszem 40 körül. A felvin ne számolj semmit, mert csak a keresztféléves felvételire számolja a pontokat most. Az eduline.hu-n ott a pontszámító kalkulátor, azt használdd.
2014. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
S akkor is jár, ha emelten érettségiztél a nyelvből.
2014. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja, én értettem félre. De jár a pont akkor is, ha több 45 %-nál az emelt érettségid, akkor jár az érte adható 50 pont és a felsőfokúnyelvvizsgáért is jár a pont.
2014. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz, egy nyelvből maximum 50 pluszpontot kaphatsz. Ha megkapod az emeltért járó 50 pontot, akkor a nyelvvizsgáért már nem fogsz kapni egyet sem.
2014. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Te tévedsz. Mivel én németből emeltem érettségiztem plusz középfokú nyelvvizsgám is van és mindkettőért megkaptam a pontot!!!!!!!!!
2014. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi pontok közül 100 az ún. többletpont. Ebbe a 100-ba tartozhatnak bele a nyelvvizsgáért kapható pontok is.

Egy középfokú nyelvvizsga 28 pont.

Egy felsőfokú nyelvvizsga 40 pont.

Nyelvvizsgára maximum 40 pont adható, azaz ha van tegyük fel 2 felsőfokúd (vagy középfokúd), akkor is csak 40 pont jár.

Ha emelt szinten érettségizel egy nyelvből, és elérsz 45%-ot (azaz legalább 4-est kapsz), akkor a 100 többletpontból, kapsz 50 pontot az emelt szint teljesítéséért. Viszont ha ebből a nyelvből van nyelvvizsgád is, és emelt szintű érettségid is, akkor csak is az emeltért járó 50 pontot kapod meg, és a nyelvvizsgáért járó (28 vagy 40) pontot nem.


Esetleg a másik ok, ami miatt nem számolja bele a kalkulátor a nyelvvizsgáért kapható pontokat az összpontszámba, hogy két legalább 45%-os emelt szintű tantárgyad van (ami nem nyelv), és azért kaptál 50-50, azaz 100 pontot, tehát az összes többletpont birtokában vagy, így már nem kaphatsz pontot a nyelvvizsgá(k)ért.

2014. dec. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Mondom megkapja az 50-et és a 40-et is. Most ellenőriztem. Eduline.hu-n nézzétek meg!! Akár számoljátok ki a kalkulátorral és meglátjátok, hogy megadja a pontot.
2014. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne vezesd félre, rosszul tudod!!! Melyik évben érettségiztél, hogy kaptál annyi pontot? Mert 2005 óta úgy van, ahogy leírtam (és én ezt pontosan tudom, mert fél évvel az érettségi előtt állok, és teljesen világos felvilágosítást kaptunk a suliban a pontszámításról).
2014. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!