Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, mi is az a gyógypedagógia szak?

Figyelt kérdés

Nem találtam órarendet vagy ilyesmit, szóval csak sejtem, hogy miket taníthatnak ott. Valaki fel tudna világosítani? Pl. ha engem érdekel a pszichopedagógia, arra hogyan tudnék szakosodni?


Ez inkább humán vagy reál szak a tantárgyakat nézve?


Köszönöm előre is a segítséget!


2014. dec. 29. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

tantervek

[link]

2014. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó, de szuper vagy, köszönöm! :)


Nézegettem a listát, látom, ott van az imádott anatómia meg társai... Nekem sajnos a gimnáziumi linkeskedésem miatt semmi biológiai előképzettségem nincs, és ahogyan azt észrevettem, nem is nagyon értek a reál tantárgyakhoz. A lélektan, a pedagógia és a terápia viszont nagyon érdekel. Érdemes lenne azért megpróbálni?


Ja, és leginkább a pszichopedagógia és az állatos terápiák érdekelnének, ezeket lehet valahogy párosítani?


Bocsánat a tudatlanságomért és a sok kérdésért. :)

2014. dec. 29. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hatalmas antitalentum voltam mindig bioszból. :D Megtanultam, de nagyon lassan ragadt, pedig alapból a többi tárggyal sosem volt ilyen gondom. Én most pszichológiára járok, itt is van pár anatos tárgy. Sokan már úgy jöttek ide, hogy emelt bioszoztak, én meg még középszinten sem érettségiztem. Az emeltesek nyilván előnyben vannak hozzám képest, mert ők ebből már elég sokmindent tanultak, én meg nem is tanultam, nem is szeretem, de ha tanulok a vizsgára, azért nem hinném, hogy nem lesz meg, azért sem a pszicho, sem a gyp nem egy orvosi, nem veszik olyan véresen komolyan az anatot mint ott :)

Második évtől kell szakiránytválasztani, kettőt lehet, ilyenek vannak hogy látássérültek pedagógiája, hallássérültek pedagógiája, szomatopedagógia (mozgássérült emberekkel való foglalkozás), tanulásban akadályozottak pedagógiája (disz -esek, plusz enyhe értelmi fogyatékosság), értelmileg akadályozottak pedagógiája (középsúlyos értelmi fogyatékos és halmozottan sérült emberekkel való foglalkozás), autizmus spektrum pedagógiája, és pszichopedagógia (viselkedészavaros , nevelőotthonos gyerekekkel való foglalkozást foglalja magában)

Nem vagyok gyp-s, de annó oda is felvételiztem, csak végülis nem kezdtem el (második szakom lett volna), meg legjobb barátnőm is odajár, ezek miatt tudom ezeket a dolgokat :D

Az állatos terápia az tutira nem szakirány, szerintem valamilyen választható tárgy lehet.:)

Ha szeretnél még kérdez nyugodtan, ha tudok válaszolgatok ameddig nem jár erre egy tapasztalt gyp-es :)

2014. dec. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért elég komoly mennyiséget kérnek anatómiából, sőt a pszichológia sem kevés. Az anatómiára mindenki panaszkodik szinte, mert rengeteg az anyag, és mi levelezősök vagyunk, így alig vannak óráink. Anatómia 3 volt a félévben, persze tömbösítve, hogy a 3 alkalom, amikor volt az óra, úgy 3 órát ültünk a teremben, vagyis kicsit többet, közte nem is tartottunk szünetet. 12 anyagrész volt, amit végig sem tudtunk venni szerintem, és nekünk odaadta a tanár az órai diákat, amiből némelyik 80-90 oldalas, viszont ábrák is vannak benne. Én mondjuk nem sokat értettem a legtöbb ábrából, mert egy csomó tök ugyan úgy nézett ki, de voltak hasznosak is. Pont ma volt belőle vizsgám, de sajnos nem volt időm megtanulni az egész anyagot, volt olyan, amibe bele sem néztem. Latin kell, de úgy tudom, ha valaki 4-5-ös akar lenni, akkor kell mind. Én úgy indultam év elején, hogy jó jegyeket akartam szerezni, de ma úgy mentem vizsgázni, mintha csatába készülnék, és reméltem, túlélem. Vagyis, hogy meglesz a kettes. Nagyon remélem. Tanulás közben sokszor azon agyaltam, hogy akkor orvosnak készülök-e vagy mi, mert minek kell gyógypedagógusnak olyan részleteket tudni, aminek semmi köze a gyógypedagógiához. Például a szövettanból még azt is, hogy mi jellemző a laphámra meg ilyenek. Meg sem bírom jegyezni. Alap dolgokat kellene először tanulni, aminek vesszük is hasznát. Szomatopedagógiáról tudom, hogy ott kell tudni sok mindent, de akkor azt tanítsák ott részletesen. A második félévben egyébként az agyról lesz szó anatómián. Első félévben: szövettan, vázrendszer (2 anyagrész), bőr, izomzat, reproduktív rendszer, nyirokrendszer, légzőrendszer, emésztőrendszer, kiválasztórendszer, keringés, endokrin rendszer. Szóval nem könnyű. Habár nappalin másképp van, de nálunk vagy 11 tantárgy volt első félévben, ami kötelező volt, plusz vannak választható tárgyak. Én az angolt vettem fel. A 11 tárgyban benne van az intézménylátogatás, ami ősszel van. Nappalin talán 4 alkalom, de úgy tudom, 3-an kötelező ott lenni, levelezőn 3 alkalom, és 2 kötelező. Itt nem jegy van, hanem aláírás, vagyis amikor elmész az intézménybe, akkor jelenléti ívet kell aláírni, és ezt megküldik az iskolának. Ha megvan az aláírás, akkor mehetsz vizsgázni gyógypedagógiai preambulumból. Ez az óra a fogyatékosságról szól, és nekünk 17 tétel van, ami kinyomtatva kábé annyi nekem, mint az összes érettségitételem volt. Ez talán ijesztő lehet, én is félek tőle, és nem tudom, hogyan fogom megjegyezni :D viszont úgy hallottam azoktól, akik már vizsgáztak belőle, hogy nem nehéz, átfedik egymást a tételek. Na, majd meglátjuk. Még én sem nagyon tudok semmit a szakirányválasztással kapcsolatban, de majd tavasszal kell nekünk választani, és elvileg az átlagot nézik ott, ahol túljelentkezés van. Népszerű szakirány például az autizmus, de lehet a pszichoped is ilyen. Hallottam olyat is, hogy ha rossz az átlagod, oda tesznek be, ahol van hely, de nem tudom pontosan. Két szakirányt kell választani, de vannak esetek, amikor egyet is lehet, de több verziót hallottam erről, úgyhogy nem tudom ezt sem. Én egyet akartam, de mondták, hogy nem nagyon szoktak egy szakirányt indítani, más meg azt mondta, hogy egyet csak úgy lehet, ha van diplomád már. Nem értem, de majd kiderül tavasszal. Fontos, hogy egy adott évben nem biztos, hogy egy bizonyos szakiránypár indul. Ha például pszichoped-látás szakiránypárt akarsz, előfordulhat, hogy ez nem indul, tehát mást kell választanod, mondjuk pszichoped-hallást. Ja, és nekem egy felsőbb éves mondta, hogy vannak olyanok, amiket nem érdemes együtt felvenni, ilyen a pszichoped, autizmus, értak (értelmileg akadályozottak pedagógiája) és talán a tanak (tanulásban akadályozottak pedagógiája). Gondolom, ezt úgy értette, hogy nehezek együtt. Én tanakra akarok menni, de mellé fogalmam sincs, mit válasszak. Örülnék neki, ha nem kellene kettőt.

Ha tudok segíteni, akkor nyugodtan írhatsz üzenetet, bár most nem nagyon tudom nézni az üzeneteket, mert tanulnom kellene, de igyekszem válaszolni, ha van kérdés. Remélem, hogy valamit tudtam azzal segíteni, hogy leírtam pár dolgot. :)

2015. jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!