Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1. félév végén jöttem rá,...

1. félév végén jöttem rá, hogy mintaterv alapján kellett volna felvennem a tárgyaimat, így most lecsúsztam olyan tárgyakról, amelyekre később épülne más. Az ajánlott félév az 1. volt, ezek szerint ezeket akkor már később semmikor sem vehetem fel?

Figyelt kérdés
PPKE BTK-ra járok, szabad bölcsészet, de művtörire mennék 2. félévtől, csak így most nem tudom, mi történik, hogy pl. az Ókori görög művészet óra nekem kimaradt, de ajánlott félévként az 1. van megadva.

2014. dec. 30. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:

"Az ajánlott félév az 1. volt, ezek szerint ezeket akkor már később semmikor sem vehetem fel?"

Miért ne vehetnéd fel? Akkor veszed fel, amikor szeretnéd és amikor meghirdetik. Vélhetően a következő őszi félévben fogják meghirdetni. Az ajánlott félév csak azt jelzi, hogy mikor célszerű felvenni. A TO-n elkészítik a mintatantervet, ez úgy van összeállítva, hogy az előírt képzési idő alatt, a krediteket egyenletesen elosztva lehet vele elvégezni a szakot úgy, hogy az egyes tárgyak előfeltételei is teljesülnek. De ha te úgy gondolod, hogy másképp szeretnéd ezt megoldani, megteheted, mert szabad, felnőtt ember vagy. Csak az a baj, hogy amíg nem teljesítesz egy tárgyat (jelen esetben az ókori görög művészetet), addig a ráépülőket sem tudod felvenni. Hacsak nem oldható meg, hogy tavaszi félévben felvedd keresztféléves tárgyként és a ráépülőket teljesítés nélkül is felvehesd.

2014. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, nem volt nekem teljes tiszta ez a rendszer, de most már kezd derengeni valami. Kicsit lassú a felfogásom.
2014. dec. 30. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Kénytelen vagy felvenni máskor, ha arra épül valami

Vedd föl, amilyen hamar csak tudod (amikor meg lesz hirdetve)

2014. dec. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!