Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak, ha soha...

Hogyan tanuljak, ha soha nincs kedvem rá?

Figyelt kérdés
Mit tegyek, ha soha nincs kedvem tanulni? Nincs türelmem rá, egyszerűen utálok tanulni. Mit csináljak, hogy megjöjjön a kedvem? Már lecitint is szedek, de nem használ! Segítsetek!

2015. jan. 1. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem a kedven múlik és nem úgy kell hozzáállni, hogy nincs hozzá kedvem, nem érdekel, mert csak magadat gátolod ezzel.

Nem tudom hol állsz a tanulmányaiddal, de attól függően jelölj ki rá napi X órát, amit akkor csak erre szánsz, egy idő után akkor be tudsz állni egy ritmusra és nem csak halogatod, mert nem akarod. Tarts kb. 20 percenként egy kicsi szünetet, csinálj pár tornagyakorlatot, attól felfrissülsz és utána fojtasd. Én pl. zenét is szoktam közben hallgatni, segít a koncentrálásban, de jobb olyan, amiben nincs szöveg, mert akkor nem tereli el a figyelmed, csak háttérben megy.

Gyógyszert meg teljesen felesleges szedni, nem hiszem hogy egy fiatalnak erre lenne szüksége. Egy tizenévesnek működik annyira az agya, hogy ne kelljen még mindenféle bogyókat szedni a tanuláshoz. Vannak zöldségek, gyümölcsök, teák, amik segítenek a tanulásban, de a bogyók feleslegesek.

2015. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Hat sztem keresd meg mi az ami erdekel es szivesen dolgoznal hasonlot es nezz utana ahhoz mi kell. Barmi ami azt segiti azt tanuld meg. Ha tudod h jot fog tenni neked a tanulas akk talan motival is... De en nem azt tamogatom h mined nap tanulj x percet/orat hanem h ha van egy dolgozat akk leulsz es megtanulod. Es addig nem mesz aludni amig nincs kesz.

Nezd en foldrajzbol borzalmas voltam. Utaltam, minden masnal jobban. De elhataroztam h nekem kell az otos (erre egy eleg eros indokom volt) es utana levo felevben sokat tanultam. Ahanyszor szamonkeres volt en leultem az elotte levo delutan es akk alltam fel ha kesz voltam. Es mukodott, ev vegeig minden dolgozatom otos lett es annyira felment az atlagom h 4,45 re allatm ugyh megkaptam az otost

2015. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De ha minden nap tanul akkor nem a TZ, Zh mittudomén előtti napon kell bemagolnia az egész anyagot és akkor hajnali 2-ig se kell fennmaradnia, hogy meglegyen az ötös. Meg mondjuk akkor nem is csak 2 napig tart a tudása. Gimiben én is így csináltam, hogy na akkor magoljunk és meglesz, csak ez nem hosszú távú tudás és érettségi tájékán visszaüt. Arról ne is beszélve ha valaki még egyetemre is megy nem nagyon lehet bemagolni a dolgokat előző délután.
2015. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De en ha tenyleg meg kell tanulnom egy nagyobb anyagot akkor nem fogok naponta leulni mert arra nincs idom egyszeruen. Leulok hetvegen es egybe megtanulom. Nem magolok. Ha megtanulok valamit akkor arra emlekszem egy vagy ket ev mulva is, barmennyire is szeretnem pl elfelejteni a fizikat :DDD
2015. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Tippek: tanulás előtt egyél(rendes kaját és az után valami kis csokit(agyműködésnek)) meg igyál, várj egy kicsit talán addig elő készítheted a helyet illetve a tanulni valót. Ne egy kényelmes hely legyen az mint pl egy ágy. Hamarabb elfáradsz. Egy asztal és egy szék amin azért legyen párna. Kényelmes ruha. Vigyél oda vizet. Meg mindent ami kellhet hogy ne kelljen mászkálni. Ülj le szánj rá pár órát. Ha esetleg úgy érzed hogy már túl fáradt az agyad meg te is és már nem bírod,akkor hagyd abba kicsit. Levegőzz gondolkozz akármin (pl.: te milyen gyümölcs lennél egy pszihológus láma szemszögéből stb.)aztán ha jobb akkor tanulhatsz még.



Jó. Ezt én mondom akinek ez a mottója: amit ma megtehetsz,azt halaszd holnapra. Bár... tanulni valót mindig meg tanultam a “határidőig”.


Remélem tudtam segíteni... pá!

2018. júl. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 alexpozsa válasza:

Szia! Itt találsz egy videót erről a témáról!


https://www.youtube.com/watch?v=xN6lAEGPrkI

2018. nov. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!