Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen jogi következménye...

Milyen jogi következménye lehet annak, ha megpróbálom lefizetni az egyetemi tanáromat egy vizsga teljesítése érdekében?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet: utolsó tantárgyam az egyetemen a szakdolgozat előtt. Utolsó tárgyfelvételi lehetőség az adott tárgyból. Ugy nez ki sajnos, hogy nincs időm, sem energiám felkészülni a vizsgára.


Nem éltem még soha ilyen jellegű dolgokkal. Végső opcióként felötlött bennem, hogy lefizetem a tanart, hogy írjon be legalább egy kettest.


Milyen következménye lehet a dolognak, ha a másik félnek nem szimpatikus az ajánlat? Gondolom kirúghatnak az egyetemről, de ennek vmi büntetőjogi vonzata is lehet?


Köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 5. 03:35
 1/4 anonim válasza:
21%

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDdd

Hát tájékozódj az anyagi helyzetéről első sorban.

Ha Ferrarival jár a Gellért fürdőbe nem hiszem, h kell neki a pénzed:D

2015. jan. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

1. Hát ez csalás, megvesztegetés, korrupció, ebből következően komoly büntetőjogi következménye lehet mindkét fél számára. A büntetőjogi eljáráson kívül mindkét felet egyetemi fegyelmi is érintheti. Az oktatót elbocsátják az állásából, a hallgatót az egyetemről. Az oktatót eltiltják hivatása gyakorlásától tehát vége a szakmai karrierjének, semmilyen más egyetem nem fogja felvenni.


2. Ezzel az oktatók tökéletesen tisztában vannak, tehát csak olyan összegű "lefizetés" jöhet szóba, amiért a fenti következményeket is bevállalja az ember. A különböző oktatóknak persze eltérő lehet az erkölcsi érzéke is és a kockázatvállaló hajlandósága is. Ha az oktató erkölcsileg nem túl szilárd és mellesleg anyagi nehézségei is vannak, akkor is csak milliós tételek esetén fog szóba állni veled és csak ha nagyon diszkréten csinálod, tehát véletlenül ottfelejted a jelzetlen borítékot az irodájában anélkül, hogy tudatosan észre kellene vennie. Nyilván ha bármit mondasz is erről, azonnal jelenteni fogja az ügyet, hiszen egy hangfelvétellel zsarolhatóvá válna, amit nem fog bevállalni.


Szerintem megvesztegethető egyetemi oktató nagyon kevés van, jó egyetemeken talán egy sincs. Gyenge kamufőiskolákon vagy vidéki kváziegyetemek megszüntetés előtt álló karain előfordulhat ritkán ilyesmi.


Én azt javaslom, hogy inkább szedd össze minden erődet, ha kell éjszakát felhasználva, és tanuld meg kettesre az anyagot!

2015. jan. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

Van egy másik megoldás!


Ha végképp nem sikerül a vizsga és elbocsátanak a szakodról, akkor lehetőséged van újrafelvételizni és a már teljesített kreditjeidet beszámíttatni.


De a vizsgát érdemes megpróbálni, mert szánalomból is átengedik az embert néha, minimális tudással.

2015. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Büntetőjogi következménye biztos nem lehet, de megutáltatod magad az egész egyetem előtt!!! De az előtt a tanár előtt biztosan, aztán már soha többet nem fogsz tudni levizsgázni abból a tárgyból, vagy kétszer olyan szigorúan fognak mindent megkövetelni tőled! - Nem lehet halasztást kérni?
2015. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!