Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan osszam be a maradek...

Hogyan osszam be a maradek negy honapot az erettsegiig?

Figyelt kérdés
Jo tanulo vagyok de fogalmam sincs hogy kezdjek neki a 4 eves maszlagnak..8 oszatlyos gimis vagyok. Mikor kezdjek el ismetelni es hogyan? (Tori,magyar?? matekot gyakoroljuk suliban). Illetve akik emelteztek nemetbol,milyen jo tanacsokkal latnanak el? Bocsi az ekezetmentessegert csak telorol irtam.. :)

2015. jan. 5. 23:03
 1/4 anonim válasza:

Matek: nos hát JPÉ(józan paraszti ész), nézd vissza az előző évek érettségi feladatait, többségében típusfeladatok, azokat kell begyakorolni

Töri: Írásbeli egy 4-esre semmi felkészüléssel ki lehet hozni Atlasszal, szóbeli része meg a források alapján hihetetlenül egyszerű

Magyar: ez rajtad függ, de maga a novella elemzés a legegyszerűbb szerintem ott törj a lényegi elemekre

Angolból emelteztem, németből közép: de maga az emeltre érdemes időt szánni tanároddal szóbeli témákat főként, érettséginél meg hivatkozz arra hogy rossz a füled és ülj előre magnó miatt, mert az katasztrofális tud lenni

Maga az érettségi csak fel van fújva, szinte 0 készüléssel kihoztam 434 pontot

2015. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szintén idén érettségizőként válaszolok. :)

Szerintem a legcélszerűbb, ha már célirányosan gyakorolsz. Ehhez a legegyszerűbb, ha megcsinálod az előző évek feladatsorait, töriből pl. érdemes a hasonló témakörű esszéket egymás mellé csoportosítani, úgy megnézni, milyen szempontokat kérnek.

Tanulmányozd a megoldókulcsot is, szinte minden tantárgynál fontos tudni, mire adnak pontot. Ez talán mateknál a legfontosabb...

Ha tantárgyanként csoportosítjuk:

magyar - (sajnos elképzelhető, hogy az idei szövegértés nem lesz annyira egyszerű, mint a tavalyi volt) szóval 4-5 szövegértési feladattal nem árt tréningezni, nehogy kifuss az időből. nekünk azt tanácsolták, próbáljuk meg előre eldönteni, melyik szövegalkotási feladatot választjuk - és csak akkor írjunk mást, ha nagyon nem megy (vagy egy másik nagyon menne :D) érvelés: általánosabb témákhoz (boldogság, utazás, katonaélet stb.) gyűjts ki műveket. műelemzés, összehasonlítás: olvass elemzéseket, a szempontokat tanuld meg, ill. egy 3-4 mondatos standard bevezetést és lezárást is. fontos, hogy rutinos legyél, gyakorolj sokat.

matek: nézd át, mi hol van a függvénytáblában, feladatmegoldásnál is használd. www.studiumgenerale.hu matek szekció oldalán fent vannak a feladatok témakörökre bontva, akár így is végigcsinálhatod őket. Én az utolsó 2-3 feladatsort meg fogomhagyni utolsó hétre, hogy megadott időben "élesben" csináljam meg őket. az első 12 feladatnál szintén az idővel lehet gond, ezért gyakorolj. :)

töri - talán itt a legfontosabb, hogy az írásbelire már kész legyenek a tételeid, azokat mindenképpen tanuld meg. Nézd át a különböző korok művészeti alkotásait (főleg ókor, barokk), és a görög isteneket. Atlasz használaton szintén nagyon sok múlik, ott is tudd, mi hol van. Esszéknél, szintén találj ki egy kis bevezetőt, ahol elhelyezed térben és időben a témát. Nem árt, ha tudsz egy-két extrább fogalmat, kifejezést.

német - (németből emeltezem én is :) ) szintén az előző évek feladatsoraival, középfokú nyelvviszga példákkal gyakorolok. Nyelvvizsga készülésnél az összes eddigi hanganyagot letöltöttem oh.gov-ról, azokat hallgattam fülessel. Hasznosak még a hangoskönyvek, filmek, sorozatok természetesen. Vonzatos igéket,múlt időket, ill. az összes nyelvtant nézd át. Gyakorolj beszélni is minél többet! Olvass német hírportálokat, onnan sok ötletet is gyűjthetsz egy-egy témához. OKTV-s feladatok is hasznosak, nehezebbek, mint az emelt - így jól lehet gyakorolni.

Ne haragudj, nem időbeosztás lett, sokkal inkább tanácsok halmaza. :D Remélem, azért hasznos lesz belőle vmi.

Sok sikert az érettségidhez! És ne izgulj, utolsó pillanatban már ne tanulj - csak rosszabb lesz. Helyesírásra figyelj mindig (bocsánat az esetleges hibákért, telefonról nem tudtam az egész választ visszaolvasni...) Hová jelentkezel amúgy? :)

2015. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

bocsánat: fogom hagyni

illetve ajánlanám még a Studium Generale próba érettségijét. Február 14-én lesz, töri és matek. Honlapon/facebookon mindent megtalálsz róla. Mégegyszer sok sikert. :)

2015. jan. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi valaszod nagyon hasznos volt! Neked is sok sikert elore is ;) Elte-Ájk jogasz amugy :)
2015. jan. 8. 05:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!