Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyik tanarom elvette a...

Az egyik tanarom elvette a konyvemet? (tobbi lent)

Figyelt kérdés

ma elvette az egyik tanarom a konyvemet (hat nem eppen tankonyv volt...), mert oran olvastam. Elsore teljesen jogosnak hangzik, de en tenyleg figyeltem kozben, es mikor mondta hogy adjam oda, akkor el is ismeteltem amit addig mondott, de semmi, elvette. Az a helyzet, hogy a tanar igazabol szeret engem (gondolom, mert jok a jegyeim meg versenyre kuld) es mikor ora vegen odamentem hozza, hogy igerem tobbet nem fogok olvasni oran, akkor meg elkezdte mondani, hogy de eppen te?? es hogy o biztos benne hogy nem olvasok tobbet oran de odaadja a konyvet az osztalyfonokomnek, es majd o eldonti, hogy mi lesz. 3 oraval kesobb volt oram az osztalyfonokommel, es ora vegen kezdtem magyarazkodni, hogy de en tenyleg figyeltem kozben meg minden, es o meg meggyozhetonek tunt, csak az a helyzet, hogy nem tudott semmit az egeszrol. Aznap allitolag nem is beszelt azzal a tanarral es nincs nala a konyvem. Az a baj, hogy a konyv nem az enyem, hanem az egyik baratnome, de majdnem megorult, mikor meghallotta hogy elveszik a konyvet, szoval legalabb miatta vissza akarom szerezni. Mit tehetek? Mit mondjak? Masnak volt mar ilyen? Mennyi idejig tarthattja maganal?

ja, az osztalybol mar elvette 1 fiunak a konyvet, es ha jol tudom o kb.egy honapot konyorgott erte, de azt maganal tartotta es arra a gyerekre elegge ki volt borulva, mert rossz matekbol



2015. jan. 9. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Annyi ideig tarthatja magánál, amíg te megengeded neki. Ha nem adja vissza fenyegesd be, hogy feljelented tulajdon elleni szabálysértés vádjával.

Nem tudom pontosan milyen értéktől lehet ilyen feljelentést tenni, régen 20.000 Ft volt, de emlékszem ennek levitték a határát.

2015. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

hat ez a konyv pontosan 2990 Ft volt :)

es az a baj, hogy nem nagyon fenyegethetem, mert a szuleim ismerik a tanarnot (az o lanya es batyam osztalytarsak)+szeretem a targyat :(

2015. jan. 9. 22:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tarthaTja magánál semennyi ideIG, úgyhogy hétfőn kérd vissza a szaktanártól.
2015. jan. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

De magánál tarthatja a tanév végéig. Ez a legtöbb iskolai szabályzatban benne van.

Egyszerűen állj elé és mond el hogy sajnálod a történteket, de a könyv nem a tiéd hanem másé. Ez után szerintem visszaadja.

2015. jan. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző: Nem tudom, hány "iskolai szabályzatot" (egyébként házirendnek hívják) olvastál, de mellékelj ide be csak egyetlen egyet abból a legtöbből, ami azt írja, hogy a tanárnak joga van a tanuló tulajdonát a tanév végéig lefoglalni.
2015. jan. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

"Elsore teljesen jogosnak hangzik, de en tenyleg figyeltem kozben, es mikor mondta hogy adjam oda, akkor el is ismeteltem amit addig mondott, de semmi, elvette."


Ez nemcsak elsőre jogos, hanem ezredjére is. Azzal, hogy miközben ő neked (és az osztálytársaidhoz) beszélt, és te valami mással foglaltad el magad, pontosan azt tükrözi, hogy telibesz*rod a tanárt is és a munkáját is. Lehet, hogy téged ez fordított esetben nem zavarna, de ő olyan korban nőtt fel, amikor a tiszteletnek még volt jelentősége, így jogos a felháborodása, attól függetlenül, hogy esetleg tényleg figyeltél arra, amit mond, és meg is értetted.


A könyv elvétele jogos volt (a dorgálással együtt), viszont úgy lett volna fair, ha óra (vagy neadj'isten tanítás) után visszaadja. Szóval egy kicsit túllihegte ezt az esetet, de mint mondtam, jogosan.


Vegyél neki egy tábla csokit, és mondd meg neki nagy boci szemekkel, hogy nagyon sajnálod, ami a múltkor órán történt, és többet nem fogsz mással foglalkozni az óráján.


Ha meg nem adja vissza, akkor veszel egy másikat, és azt adod oda a barátodnak.

2015. jan. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
eppen azt a lecket magyarazta egy koloknek, aki nem ertette meg azt, amit elotte 5 perccel mondott, ekkor kezdtem el olvasni. es uj konyvet nem tul konnyu itt venni, mert kulfoldon lakom es Magyarorszagrol van a konyv, raadasul nem reg jelent meg, ugyhogy nem lehet annyi helyen kapni.(Leiner Laura-Kestel)
2015. jan. 10. 09:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Nézz utána az iskolád házirendjének, a miénkben tényleg benne van, hogy a tanítás alatt elvett tárgyakat a tanár év végéig magánál tarthatja (legyen az könyv, telefon, rajz stb.)


A feljelentési határt azt hiszem 14.000 forintra levitték, de neked sajnos ez sem segít.


Legrosszabb esetben rendeld meg a könyvet interneten, de biztos vagyok benne, hogy ha nem is egyedül, de a szüleid, vagy az osztályfőnököd segítségével vissza tudod kunyerálni.

2015. jan. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nézz utána az iskolád házirendjének, a miénkben tényleg benne van, hogy a tanítás alatt elvett tárgyakat a tanár év végéig magánál tarthatja (legyen az könyv, telefon, rajz stb.)"


Az csak duma, hogy elvehetik, a házirend nem ütközhet jogszabályba.

2015. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ó, nekem hányszor elvették anno a könyvemet órán. Aztán rájöttem, hogy hogy lehet úgy csinálni, hogy ne vegye észre a tanár! :D Hétfőn első dolgod legyen visszakérni, ha nem adja vissza, menjen be érte anyukád, neki már csak odaadja! :)
2015. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!