Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógypedagógia (pszichopedagóg...

Gyógypedagógia (pszichopedagógia) vagy keleti nyelvek és kultúrák (koreai)?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, hamarosan döntenem kell, de mindkét szak nagyon tetszik. A gyógypedagógia azért érdekelne, mert úgy vettem észre, hogy kivételesen jó a pszichológiai érzékem, akaratlanul is észreveszem a legapróbb változásokat az embereken, ráérzek a gondolataikra, számomra a szemük is rendkívül sokat elárul. Nem vagyok mentalista vagy boszorkány, de érdekes, szóval szerintem jó lenne ezzel kezdeni valamit. Ezért választanám a pszichopedagógiát, mert azzal segíthetnék az embereken. Az egyetlen, ai hátráltat, hogy ott reál tantárgyak is vannak, sokan a bioológiát emlegették nekem, amitől én néha falnak megyek.


A másik szak, ami tetszik, az a keleti nyelvek és kultúrák, koreai szakirány. Nagyon szeretek nyelveket tanulni és utazni, ezzel pedig lehetnék fordító és tolmács, vagy pedig OKJ elvégzésével utazásszervező és idegenvezető. Esetleg a kettő együtt. Mert ebben az esetben beszélnék angolul, németül, norvégul, franciául és koreaiul.


Nagyon örülnék, ha segítene valaki, mert tényleg tanácstalan vagyok. Személyes vélemények és tapasztalatok is érdekelnének.


Köszönöm előre is!


Ui.: az ELTE lenne a választottam mindkét szak esetében


2015. jan. 10. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Jobb a gyógypedagógia
2016. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mikor érettségizel ?
2016. dec. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!