Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem, Motiválatlanság?

Egyetem, Motiválatlanság?

Figyelt kérdés
Ti hogy motiváljátok magatokat? Én sajnos nagyon motiválatlan vagyok, alig tudok tanulni, úgy érzem nincs kedvem semmihez. Ez a 3. vizsgaidőszakom, az első 2 okés volt, de közben egyetemet váltottam, megint elsőéves vagyok egy 4 éves szakon. Sokszor úgy érzem hogy nem lesz erőm megcsinálni, pedig tudom magamról hogy nem lennék hülye, de valahogy teljesen elment a kedvem az egésztől :S Sokszor irigylem azokat a volt osztálytársaimat akik már idén végezni fognak szakmán, és kezdhetik az önálló életet..

2015. jan. 11. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Motiváljon, hogy ha megbuksz csak tovább távolodik a végzés éve.
2015. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha nem érdekel és nem motivál az a szak, akkor miért jársz oda, iratkozz ki aztán irány a munka (már ha van)
2015. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
engem pl az ösztöndíj motivál :D
2015. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :)

Hátigen, az elején motivált engem is, de van 12kredites tárgyunk is, amiből sorra bukik mindenki, abból pl egy 2esnek is nagyon lehet örülni, az nagyon leviszi az átlagot :S igaz hogy a csoporthoz képest nézik, de van olyan ember azért aki jó belőle :D

2015. jan. 11. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
hát, nálunk általában kb 2.2-2,7 től már van ösztöndíj, attól függ tavaszi vagy őszi. még ha le is húzza az a 12 kredites tárgy, a többivel tudsz rajta kompenzálni
2015. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én középiskola után egy évet jártam fősulira, majd inkább otthagytam különböző indokokkal (ilyen "komoly" indokok, mint á nekem ehhez nincs kedvem). Ezután ledolgoztam 3,5 évet és eldöntöttem, hogy tanulni szeretnék mégis, nem szeretnék életem végéig 100-at keresni (főleg, hogy a munkám sem motivál túlságosan).

Úgyhogy most ez az első félévem az egyetemen (levelezős, munka mellett) és nagyon motivál, hogy nem szeretném már a mostani munkámat. Egyébént nem rossz állás, irodai a mostani is, de egyáltalán nem tudok lelkesedni érte :(

2015. jan. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Éppen elég motivációnak kell lennie annak, hogy ezzel szeretnél foglalkozni. Igen, ehhez olykor szívni kell, meg kell tanulni olyanokat is, amik egyáltalán nem érdekelnek, össze kell szorítani a fogakat, le kell ülni a hátsódra és tanulni, mert az akarsz lenni, ami... Nagyjából ennyi.

A ösztöndíj is motivált egy darabig, mostmár kevésbé. Inkább csak az, hogy ahhoz, hogy azt csináljam, amit szeretnék, kell a papír és ezért meg kell dolgozni ha tetszik amit éppen tanulok, ha nem.

2015. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A legnagyobb motiváló erő számomra, hogy ne kelljen éjjel-nappal folyamatos műszakban kb 80 ezer Ft-ért dolgozni. Legyen majd egy olyan állásom, amit szeretek és meg is fizetik.

Persze szerintem mindig kisebb célokat kell kitűzni magunk elé, amik motiválják az embert. Számomra az, hogy meglegyen a diploma, hogy kapjak ösztöndíjat és ne kelljen fizetnem a tandíjat, ami hatalmas előnyt jelent, hiszen nem olcsó mulatság. Engem nagyon érdekel, amit most tanulok és szeretem is. Mindig egy-egy vizsgát tűzök ki magam elé, hogy a lehető legjobban tudjam megcsinálni. Minden vizsgát szinte a legelső időpontra vettem fel, így túl vagyok már életem első vizsgaidőszakán. Nagyon szép eredménnyel!!!

2015. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!