Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy készüljek fel egy töri...

Hogy készüljek fel egy töri tz-re egy délután alatt?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ülj le és tanulj. Ha kell,egészen estig. Ne hagyd estére az egészet és ne maradj fent hajnalig,mert azzal többet ártasz,mint használsz. Ülj neki, olvass át többször egy anyagrészt,aztán lazíts 10 percet. Aztán láss neki a következőnek, megint pihi és így tovább. Este úgy fogod érezni,semmit nem tudsz,de ez nem igaz,holnap eszedbe fog jutni minden. Csak ismételgess. És tényleg kezd el minél hamarabb.
2015. jan. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen könyvből tanultok, de ha a Száray féléből, akkor nem lesz egy olyan nehéz dolog.:) Én is mindig egy délután alatt készülök fel a töri témazárókra.


Én először mindig rendszerezem az anyagot. Átgondolom, hogy mettől meddig tartott, hol, megnézem a könyv tartalomjegyzékét, végiglapozom a füzet azon részét stb. Aztán Elkezdem a könyvet olvasni. Leckéről-leckére haladva elolvasok mindent, a lényeget pedig kihúzom highlighterrel. Fontos, hogy próbáld vizualizálni az egészet, egy történetként felépíteni. Pont ezért is könnyű a töri, mert igazából csak logikusan egymást követő események sora benne minden. Az összes leckét átolvasom kb. kétszer, a fontosabb évszámokat pedig kiírom egy lapra. Aztán fogom a füzetet és ha írtunk vázlatot(mi mindenhez szoktunk egyébként) akkor azt próbálom nagyjából megtanulni vázlatosan. Az évszámok tanulásában viszont nem vagoyk túl jó sajnos, de nekünk lehet atlaszt használni, és ott ot van sok évszám, meg rengeteg infó.


Ezzel a módszerrel nekem mindig sikerült 4/5-öt írni(szokott lenni egy tesz, meg egy hosszú esszé, egyik 5-ös másik 4-es általában)

2015. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Igen, a Száray féle könyvből tanulunk.
2015. jan. 13. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!