Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Veletek már fordult elő ilyen...

Veletek már fordult elő ilyen egyetemi vizsga előtt?

Figyelt kérdés

Rengeteg minden történt körülöttem az elmúlt hetekben, ami természetesen a vizsgaidőszak volt, amelyet intenzív tanulással kellett volna töltenem. Szóbeli vizsga előtt állok,(holnap lesz) amire sajnos nem tudtam felkészülni rendesen, 30 tételem van, amelyeket ma kezdtem csak olvasgatni (megtanulni már nincs időm). Kb a 6. tételnél járok, tudom, hogy már úgyse fogok semmire se jutni, de megjelenni muszáj, hisz nem akarok fizetni 2000 Ft-ot távolmaradásért. Így is csoda lenne, ha a 30. tétel olvasásáig eljutnék.

Ahogy haladok a tételekkel egyre fölöslegesebbnek érzem, hogy olvasom őket, amikor tudom, hogy garantált a bukás. És csak frusztrál ez az egész, így pláne nem haladok. Kellemetlen lesz ez az egész holnapi szituáció, hogy bármilyen tételt is húzok, garantáltan nem fogok tudni hozzászólni.

Veletek esetleg előfordult már ilyen? Hogy az utolsó pillanatban kezdtetek el készülni, és, ahogy haladtatok vele egyre reménytelenebbnek tartottátok, hogy átmentek?

Tudom, hogy nem az utolsó napra kellett volna hagynom a készülést, de tényleg rajtam kívülálló okok miatt nem ment a készülés. Egyébként még az is nagyon frusztrál, hogy ez az első szóbeli vizsgám az egyetemen, így fogalmam sincs, hogy megy majd. Az összes írásbeli vizsgám már megvolt, és azok nagyon jól mentek. De ez az egész szóbeli nagyon frusztrál.



2015. jan. 13. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapból ne úgy állj hozzá, hogy úgysem fog sikerülni, mert akkor tényleg nem is fog. Csak olvasgasd a tételeket, aztán majd lesz ami lesz.. Ha nem negatívan állnál hozzá, akkor talán még át is mehetnél. Egyébként tanuljál, de netezzél :)
2015. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ha nem is sikerül a vizsga még mindig ott az utóvizsga :)
2015. jan. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira nem vagy képben, hogy tényleg semmit nem tudsz mondani egy-egy tételhez, akkor bemész, és megmondod, hogy sajnos nem tudtál felkészülni, kéred az egyest, ennyi. Egyetemen előfordul az ilyen.


Mondjuk őszintén szólva velem még nem volt. Szeretem halogatni a dolgokat, de tudom mikor van az a pont, amikor muszáj leülni tanulni. 30 tételt (persze kérdés, hogy milyen tárgy, milyen hosszú egy tétel stb.) pedig egy nap alatt is meg lehet tanulni, főleg kettesre....

2015. jan. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na milyen volt?

Előfordul az ilyen, bár nekem még sosem volt arcom így bemenni vizsgázni. Ahogy más is írta, én is halogatós vagyok, de tudom mikor jön el az a pont, amikor már muszáj leülni és csinálni, hogy legalább 2-esre menjen minden.

Engem is frusztrálna, ha nem tudnék rendesen felkészülni.

Államvizsgára 2 hetem volt tanulni, ami nagyon nagyon kevésnek bizonyult és tudtam volna olyan tételt húzni, hogy azt sem tudom mit böfögjek hozzá sajnos. Szerencsém volt, de ki voltam előtte bukva rendesen, igen.

2015. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!