Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Kíváncsi lennék...

Egyetemisták! Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalataitokra, tanácsaitokra! Milyen szakokra érdemes jelentkeznem? Meg lesz-e így az elegendő pont? Milyen tapasztalataitok vannak? (Főleg jogi, társadalomtudományi és bölcsész karokon. )

Figyelt kérdés

Eléggé sok minden érdekelne, de szeretném minél tisztábban átlátni ezt az egészet. Jövőre végzek (gimnázium), és mivel úgy tudom, addigra megint tolnak az államilag támogatott szakok ponthatárain, kicsit megingott az önbizalmam (az anyagi helyzetünk miatt az önköltséges szakok ki vannak lőve)...

A jogász és nemzetközi tanulmányok szak érdekelne főként, szeretnék az ELTE-re jelentkezni. Vacillálok melyiket jelöljem meg elsőként, most inkább a jogász felé húz a szívem. Harmadiknak a szüleim tanácsára valami alacsonyabb ponthatárút szeretnék (azt hiszem mindkettő 460 körül van most), mindenképp olyasmit, amihez szükséges a történelem, társadalomtudomány. Érdekelne pl., hogy ezek a szakok mennyire nehezek, bírhatók-e, tudtok-e mellette dolgozni esetleg. Megköszönném, ha valaki részletesen beszámolna a jogász szakokról (az egyetem most nem nagyon számít, úgy általánosságban), milyen követelmények vannak ott, utána miként lehet elhelyezkedni, milyen ügyvéd bojtárnak lenni, nehéz-e a latin, etc. Esetleg, harmadik jelölésnek ti mit ajánlanátok, mi az, ahova viszonylag könnyű bekerülni, de utána elhelyezkedni sem vészesen nehéz?

A pontokkal kapcsolatban annyit, hogy nekem ez a 460 körüli pont nehéznek tűnik, de igazából még nem nagyon számolgattam, hogy mennyi lesz nekem. Emelten tanulom a történelmet és a matekot, töriből mindenképp emelten is érettségizem, a matek még kétséges. Idén előre hozott angol érettségizem (középfok), viszont az angol tanárom azt tanácsolta, ha nagyon kell a pont, akkor próbálkozzak meg jövőre egy emelt angollal is, és akkor tudok variálni esetleg (az emelt érettségi helyett ajánlotta a felsőfokú nyelvvizsgát is még jelentkezés előtt, de ebben se vagyok még biztos :)). Nyelvvizsgám még nincs, de idén mindenképp megcsinálok egy középfokút. A jegyeim pedig jók, az érettségi tárgyakból mind ötös vagyok, és próbálom ezt tartani is.

Szóval kíváncsi vagyok, milyen tanácsokat tudnátok adni, és örülnék ha esetleg betekintést nyújtanátok az egyetemista életbe (főleg a gyakorlati dolgokba), mert még eléggé távolinak tűnik, de azért mégiscsak vészesen közeleg a dolog :).



2015. jan. 14. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Jogon fontos, hogy mennyire vagy odavaló. Nem az, hogy mennyit tanulsz, hanem az a fontos, milyen minőségben. Példa- én nem járok be előadásokra, mert feleslegesnek érzem. A tanár úgysem tudja ott vagy-e vagy sem. Vizsgára meg kidolgozottakból, illetve tk-ból tanulsz. Nekem eddig nagy gondjaim nem voltak a vizsgákkal, azok akik meg MINDEN órára bejártak és szeptembertől folyamatosan tanultak, sorra buknak meg. Sokan még aláírást sem kapnak. Nem értettem, hogy ez miért van. De, rájöttem, hogy nem tudják kiemelni mi a fontos, hogy mire van szükségük és mire nincs. Az agyukban túlteng a sok anyag, csak az nem, ami kellene. Mindenképpen próbáld meg a jogot, ha azt szeretnéd. Én sose voltam kitűnő, sokkal inkább erős 4es. Az én tapasztalatom, hogy hiába vagy 4 évig mindenből 5ös, ha nem vagy képes nagy anyagot rövid időn belül elsajátítani. Rengeteg osztálytársam volt, aki orvosira és egyéb ilyen nagy szakokra készültek és véreztek el az érettségin, mert nem tudták mit érdemes és hogyan érdemes tanulniuk. Nem teljesen a kérdésre válaszoltam, csak ezek az én tapasztalataim a továbbtanulás tekintetében és fontos volt leírnom. NE ÁLMODD AZ ÉLETED, HANEM ÉLD AZ ÁLMAIDAT!
2015. jan. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld :). Igazából egyetértek veled, úgy gondolom, hogyha ez érdekel, akkor jelen helyzetben mindent meg kell tennem érte. A tanulás terén pedig megnyugtattál, általában én is a lényegre megyek rá (főleg, hogy abból már a kisebb részletekre józan ésszel tudok következtetni), sokszor meg is kapom a tanáraimtól, hogy túl tömörek a jegyzeteim. Ezért is féltem/ek picit a jogtól, mert ahogy nézegettem az órákat 90%-ban érdekel mind, de aggódtam, hogy esetleg bajom lesz a későbbiekben abból, hogy nem vagyok képes "beseggelni" egész könyveket, jegyzeteket szóról szóra. De azt hiszem ez már a jövő zenéje, egyelőre megpróbálok bekerülni, remélem sikerül majd :)! Még egyszer köszönöm a választ.
2015. jan. 17. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!