Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet (majdnem) egész...

Hogyan lehet (majdnem) egész éjszaka hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés

Utolsó vizsgám, egy éjjel nem alszok belefér. még nagyon sok az anyag ráadásul nehéz, meg kell érteni, sok tétel bizonyítás algoritmus. most alszok kicsit aztán éjszaka nagyon sokáig akarok tanulni. Ha ti is tanultok éjjel, akkor hogy csináljátok pontosan? mit esztek/isztok, hogy frissültök fel? köszi előre is :)

(ha nem tanulok este tuti a bukás, ha nem alszok is sanszos, de legalább esély van rá hogy átmegyek :D)


2015. jan. 21. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugy, hogy nappal alszol.
2015. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Ugye nem holnap reggel lesz a vizsgád? Ember, vizsga előtti éjszaka meg ne próbálj fennmaradni és tanulni, mert reggelre teljesen lestrapálod az agyad, és nem adsz lehetőséget neki kipihenni, raktározni az információkat, az pedig csúnya bukáshoz vezethet.


Amúgy igen, a legjobb módszer egyszerűen áthelyezni az alvási időszakot nappalra, bár nem tudom ez a te esetedben segítene-e bármit is. Nem fog tetszeni amit mondok, de a tanulásnak természetes eleme a pihenés is, nem lehet nonstop tanulni egy egész napot, aztán bárminemű pihenés nélkül vizsgázni. Illetve lehet, de nem jársz vele túl jól.

2015. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam ilyet csinálni, és nem szokott problémát okozni. Ha amúgy koránfekvő/nagy alvásigényű vagy, nem ajánlom, amúgy összejöhet. Én sok vizet szoktam inni, mert amúgy se szeretem a kávét, kólát, energiaitalt, de ha neked jót tesz, igyál. 11-éjfél között rohadt fáradt leszel (a bioritmus működik, sötét van->aludni kell), de ha átlendülsz a holtponton, akkor hatékonyan tudsz tanulni. Ha fáradt vagy, járkálva tanulj, vagy mosd meg az arcod, de semmiképp se fekve tanulj, mert csak elalszol. Ha valamit eszel, az se árt (pékáru, keksz, ilyesmi).

De amúgy én azért kb. 1 órát ilyenkor is szoktam aludni, de akkor meg rohadt nehéz felkelni, sanszos az elalvás veszélye. A semmi alvásról nincs tapasztalatom.

2015. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2. köszi a tanácsod, de eddig egy darab vizsgám előtt se aludtam 3 óránál többet, sőt, mégis meglett (eddig) mind. de azért néha le szoktam feküdni úgy h tudjak 6 órát aludni, de sose tudok elaludni annyira izgulok :( úgyhogy nem is éri meg igazán :D

most aludtam egy kicsit amúgy mert nagyon fáradt voltam :D

csak szerintem én valahogy nem jól csinálom ezt az éjszaka tanulás azért kérdeztem ki hogy szokta :D

2015. jan. 21. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Vizsga előtt én sem alszom sokat, de legalább alszom valamennyit, és ez fontos :D

2015. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem aludtam semmit :( de ötöst kaptam :D
2015. jan. 22. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!