Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemmel kapcsolatos kérdés....

Egyetemmel kapcsolatos kérdés. (? )

Figyelt kérdés

2013 szeptemberében felvételt nyertem a Pannon Egyetemre mérnökinformatikus levelező tagozatra államilag támogatottra.

Fél évig jártam, a vizsgaidőszakra már nem jártam be. Azóta nem járok, és a neptun passzívra váltotta a hallgatói jogviszonyomat.

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudom megszüntetni a jogviszonyomat, vagy mikor szüntetik meg maguktól. Passzívon hány félévet lehet lenni, és egymás után. Ezenkívül a neptunban van vizsgánként 2000 ft tartozásom, összességében 16.000 ft mert nem teljesítettem a vizsgákat gondolom. Ezeket be kell mindenképpen fizetnem ha már nem folytatom a tanulmányaimat? A képzés 300.000 ft/félév. Ha egy félévet jártam aktívan akkor ebből az összegből kell visszafizetnem valamennyit. Például a felét vagy olyat is halottam, ha a félév kétszeresét ledolgozom Magyarországon, akkor nem kell visszafizetnem semmit.

Tudnátok segíteni és tanácsokkal ellátni ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm.


2015. jan. 21. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a ledolgozósdi úgy történik, hogy az elvégzett tanulmányaid után mintegy "visszafizeted" az államnak a képzést azáltal, hogy Magyarországon dolgozol. ha nem végzel el egy képzést államin, akkor igen, vissza kell fizetni a képzés költségének a felét. Leiratkozással kapcsolatban szerintem a TO-n próbálkozz, feltehetőleg ott tudod elintézni. Arra semmiképp ne várj, hogy az egyetem magától megszüntesse a jogviszonyodat, inkább lépj te magad.
2015. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De egy félév után még nem kell semmit sem visszafizetni. Ezt jól tudom?
2015. jan. 21. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Jól, 1 félév után még kiiratkozhatsz bárminemű anyagi vonzat nélkül (bár a vizsgákat valszeg ki kell fizetned)
2015. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!