Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség kiejtésileg a...

Mi a különbség kiejtésileg a koreaiban az ㅓ (eo) és az ㅗ (o), az ㅐ (ae) és az ㅔ (e), a ㅞ (we), ㅙ (wae) és a ㅚ (oe), valamint a ㅟ (wi) és az ㅢ (ui) között?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehhez ott kell születni, vagy évekig tanulni,szokni. Én pár hónapja tanulok csak koreait, mondjuk nem túl intenzíven de tanulok. De megkülönböztetni ritkán sikerül, minimális az eltérés.
2015. jan. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Ez a lány koreai és ezekben a videókban megmutatja többek között azt is, hogyan van a kiejtés. Nem tudom mennyire tudsz angolul én nem vagyok belőle zseni de megértettem mint mond. :)


https://www.youtube.com/watch?v=CdiR-6e1h0o


https://www.youtube.com/watch?v=Mv9GjTBQ2JA


De ha ezek sem segítettek vagy nem érted, akkor írj priviben és megpróbálom elmagyarázni neked.

2015. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt amúgy néztem én is, így oké, de élő beszédben ez fele ennyire nem hangzik ki szerintem.
2015. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
de jó! vannak még ilyen videók?
2015. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ㅓ (eo) kb a magyar "a" hang (nem "á"!)

és az ㅗ (o) az a tiszta "ó"


az ㅐ (ae) nyíltabb, egy picit palócosabb "e"

és az ㅔ (e), inkább zártabb "é"

2015. febr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!