Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem vennének fel esetleg...

Ha nem vennének fel esetleg ELTE IK-ra programtervező informatikusnak, akkor hova tudnék menni, ha nagyon rosszul alakul a dolog?

Figyelt kérdés

Szóval ezt jelőltem meg első helyen, de ha netán-tán rosszabbul sikerül az érettségi mint azt gondolom, hova jelenkezhetnék még? Például az Óbudai Egyetemen milyen a mérnökinformatikus? Matekból emeltet fogok tenni és érdekel is a matek, szóval egy kis tájékoztatót kérnék már egyetemistáktól :)

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2015. jan. 22. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
OE meg PPKE is jó, bár szerintem ELTE-n biztos kevesebb lesz a ponthatár.
2015. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

BME mérnök infót ajánlanám még, bár nehezebb mint az OE, vagy PPKE. Ennek ellenére kicsit gyakorlatiasabb tudást ad, mint az ELTE proginf, persze ehhez be kell vállalni néhány gazdasági bullshitet, fizikát, elektronikát stb.

Ráadásul épp most alakították át a tantervet, hogy kicsivel még "progosabb" legyen, ezért kissé eltávolodik a villanymérnökitől az ELTE irányába..

2015. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Proginf: matek, info

Mérnökinfo: matek, info, fizika.

Esetleg szegedi, óbudai.

2015. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-IK-ra annyira szánalmasan alacsony a ponthatár, hogy oda művészet nem bejutni :-)

Én ettől nem félnék a helyedben.


Egyébként ÓE-Mérnökinfó, vagy SZTE-Proginf. BME-Mérnökinfóra nagyobb a ponthatár mint ELTE-re, ezért nem mondanám.

2015. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Tudom, hogy alacsony a ponthatár, csak attól félek, hogy mi lesz ha megemelik. :)

2015. febr. 1. 10:15
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5/5 ma 10:15


340-350-el szerintem már bent vagy, azt pedig nem nehéz elérni. Ahhoz, hogy egyik évről a másikra ~30-50 pontot ugorjon a limit, nagyon nagyon nagyon nagy pech kell... :-)

2015. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!