Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell igazolás hittanórára?

Kell igazolás hittanórára?

Figyelt kérdés

Az iskolában, ahol járok, református hittant oktatnak csak, de én más vallású vagyok. Szükség van-e igazolásra erről? És ha igen milyenre? Esetleg a világhálón volna ilyen típusú minta példán igazolásról?


Előre köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 23. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazolás mire? Ha most Te nem vagy református, az miben beolyásolná a tanulmányi kötelezettségeidet?
2015. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Abban, hogy hittanból is kapunk jegyeket, és eddig ott voltam órákon. Lehet úgy, hogy félévtől simán nem megyek, és kész?
2015. jan. 23. 19:24
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Miért kapnál felmentést? Vagy hittanra jársz, vagy erkölcstanra, nem? Ha a hittan nem tetszik, mert nem vagy refi, akkor az utóbbi még ott van.


Egyébként csak félévkor jöttél rá, hogy nem vagy reformétus?

2015. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem, de mivel ugyan arról tanulnánk, mindegy volt. Viszont lett némi probléma a tanárnővel, mivel rám szállt, és nem szívesen megyek be órára.


Nem válogathatok az órák között. Ez van az órarendembe, és kész.

2015. jan. 23. 19:28
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Akkor gondolom, egyházi iskoláról van szó, nem? Ha így van, elfogadtátok az iskola világnézetét akkor, amikor oda jelentkeztetek.

És nem igazán őszinte dolog a hiteddel takarózva kibújni egy probléma alól, amikor személyes problémád van.

2015. jan. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez egy baszott nagy személyes probléma. És nem, nem egyházi iskola. 7. vagyok, és romániai. Itt így van!


Most akkor mit kellene tennem? Menjek oda, mondjam meg a tanárnőnek, hogy nem tetszik, amit velem csinál. Én első tanuló vagyok, nem tudom mi baja velem, és lelkileg nem is vagyok olyan erős, hogy hisztériázzak, hogy zavar, amit csinál. Bőgtem is egy sort itthon, mivel elcseszte a médiámat. Itt ha nem tudsz valamit, kapsz egy 2-est max, de ő ha tudna, becseszne nekem egy 0 is!

2015. jan. 23. 19:34
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Talán ott kellett volna kezdened, hogy Romániában vagy, mert talán kukoricára nem mindegy, milyen oktatási rendszerben kell gondolkodnom....
2015. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké, bocsánat, hogy nem jutott eszembe. A kérdés amúgy sem az volt, hogy járjak más tantárgyra. Szerintem nem tér el annyira az, hogy kell-e hittanra igazolás Romániában is Magyarországon... De akkor hülye vagyok, hogy nem tudok feltenni normálisan egy kérdést. Bocs...
2015. jan. 23. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:
De eltér annyira a két oktatási rendszer. A magyarországi rendszerben ennek a kérdésnek egyszerűen nincs értelme, ha nem egyházi iskoláról van szó.
2015. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy 14 évesen, nem tudom, hogy mennyire óriásiak az eltérések...
2015. jan. 23. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!