Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érdekelne, h az SZTE-re...

Az érdekelne, h az SZTE-re gyógytornász szakra elég lenne-e egy kitűnő bizonyítvány (szín 5ös) és magyar, matek, töri, angol, biosz középszintű érettségi (kb 80%ra biztos menne), valamint egy középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 11:07
 1/3 anonim válasza:
100%
Az érettségieredményeiddel szerintem menne, de ahogy én tudom, a gyógytornász szakra is kötelező egy emelt szintű érettségi, mint szinte minden egyetemi szakra. Nekem gimis osztálytársaim jelentkeztek oda négyes-ötös középszintű érettségikkel és ötös (60% feletti) emelt szintű nyelvi érettségivel és felvették őket. Persze bioszból is rakhatsz emeltet, attól függ melyik megy könnyebben. Mi az idegennyelvet tanultuk emelt óraszámban, szóval nálunk az volt könnyebb :). Mindenesetre nézz utána szak leírásának (felvi.hu / felvételi tájékoztató), illetve az előző évi pontszámoknak. Az interneten találsz pontkalkulátorokat is, ahová beírhatod a saccolt eredményeidet, és kiszámítja hány pontod lenne, de akár magadtól is kiszámolhatod, nem túl bonyolult. Remélem tudtam segíteni :)
2015. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező emelt érettségi és igen,ilyen eredményekkel sikerülne :) bent maradni nem biztos
2015. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2015. jan. 29. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!