Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire van szüksége egy kiadvány...

Mire van szüksége egy kiadványszerkesztőnek?

Figyelt kérdés

Főleg olyanok válasza érdekelne, akik ebben dolgoznak vagy dolgoztak, esetleg tanulják.


Szeretnék majd OKJ-n kiadványszerkesztést tanulni. A kérdésem az, hogy ott rendesen megtanítanak mindent, vagy nem árt, sőt kellőképpen fontos is, hogy legyenek szilárd alapjaim? Az igazság az, hogy későn döntöttem el, pontosan mit is akarok kezdeni az életemmel, későn jött meg a megvilágosodás, mivel én 'tanultam'/'tanulok' kiadványszerkesztést, elméleti alapok meg vannak, mondjuk úgy. De mire is van szükségem és pontosan mit is csinál egy kiadványszerkesztő? Szóval, a Photoshopot (és hasonlókat) már most kezdjem átnézni, a használatukat tanulgatni? Az ilyen programoknak, képszerkesztőknek is csak az alapfunkcióit tudom, nem vagyok profi bennük, de érdekel az ilyesmi. Mit gondoltok?


Másrészt. Mennyi matematika kell a kiadványszerkesztéshez? Sokat kell számolni? És a kézügyesség, főleg a rajztechnika mennyire fontos?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. jan. 26. 12:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!