Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi, hátrányos helyzet,...

Felvételi, hátrányos helyzet, többletpont? (infó lent)

Figyelt kérdés
Tehát: decemberben sajnos félárva lettem, így a felvételi előtt utána szerettem volna járni, hogy így, erre a szociális helyzetre mik vonatkoznak. A felvi.hun hol azt írták, hogy erre nem adják meg a max pontot, hol azt, erre nem áll módjukban többletpontot adni! Így írtam nekik ezzel kapcsolatban egy emailt...amire persze azt a választ kaptam, hogy százezer paragrafusra, húsz rendeletre meg nyolc törvényre hivatkozva kaptam azt, hogy fogyatékosságra, szociális háttérre kapható 40 pont. Azt, hogy akkor most ez beletartozik e vagy sem, ha bele, akkor mennyi pontot kaphatok, arról semmi. Esetleg aki most felvételizik és ilyen helyzetbe van, tudna nekem segíteni, hogy akkor kapok e pontot vagy sem?
2015. jan. 26. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

CSupán azért, mert félárva v agy, nem jár többletpont.

Hátrányos helyzetért annak jár, aki rendszeres gyermekvédelmis, ÉS mellette a szülőnek max 8 általánosa van, vagy tartósan munkanélküli, vagy meghatározott helyen él.

2015. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
És persze nagyon sajnálom, őszinte részvétem.
2015. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az új jogszabály módosítás szerint a félárvaság nem számít hátrányos helyzetűnek. Ha kaptok gyermekvédelmit, akkor azért a hátrányoshelyzetért 20 pont jár.
2015. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha kaptok gyermekvédelmit, akkor azért a hátrányoshelyzetért 20 pont jár.


Sorban írod a rossz és pontatlan válaszokat... :(

2015. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Te mi a f@ szról beszélsz. Eduline a forrás, de mindegy.A hátrányos helyzetért 20 pont jár, akár tetszik, akár nem. Ha meg nem hátrányoshelyzetű nem kap semmit.
2015. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha kaptok gyermekvédelmit, akkor azért a hátrányoshelyzetért 20 pont jár.


ez nem igaz. Egyéb feltételei is vannak, nézegesd még kicsit az eduline-t. Tavalyig valóban járt annak, aki rendszeres gyvk-s volt, már nem elég a többletponthoz ennyi.

2015. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2015. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Jár a pont hátrányos helyzetért, ha nem múlt még 25 éves.
2015. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
még mindig nem érted... igen, jár, ha hátrányos helyzetű. De a hátrányos helyzet nem azonos azzal, hogy gyermekvédelmis. MErt te korábban ezt írtad.
2015. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem jár ilyen gyermekvédelmi, anya pedig gimnáziumott végzett, érettségije van! Annyi módosítás van már, hogy ebben elég nehéz kiigazodni!
2015. jan. 26. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!