Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen okj-s szakma lenne jó...

Milyen okj-s szakma lenne jó nekem szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves lány vagyok. Majd valamikor szeretnék egyetemre menni, de még nem döntöttem el, hogy igazán mit tanulnék, valami random szakra meg nem akarok menni csak azért, hogy legyen. Igazság szerint jelenleg egy bölcsész szakkal szemezek, de valami azt súgja magában nem elég :D

Szeretnék valami szakmát szerezni. Kreatívnak tartom magam, jó a kézügyességem, és a nyelvérzékem. Főleg egyedül tudok kibontakozni, ha kell akkor elvagyok az emberekkel, de inkább a saját kis dolgommal szeretek bíbelődni, tehát rámbízzák hogy ezt meg ezt csináld meg, a határidőig nem szólnak hozzám, akkor én pontosan megcsinálom. Nyilván tudok alkalmazkodni ha kell, és csapatban dolgozni, de így jobban érzem magam.

A lényeg, hogy meg tudjak élni belőle. Jelenleg az összes kiadásom havonta kb 100ezer forint, ebben benne van a lakbér+rezsi, kaja, bérlet, biztosítás. Szóval ilyesmi körüli összeget szeretnék keresni vele, nyilván jobb ha többet, de ennyi elég lenne.

A másik fontos, hogy ha kapok munkát a szakmámban, akkor legyen mellette időm/energiám majd tanulni, illetve fordítva is, az okj-s képzés alatt dolgozni.

Ezek a tanfolyamok hogy működnek? Szeptemberben indulnak, mint a suli? Vannak esti tanfolyamok? Hallottam olyat, hogy x éves korig fizeti az állam, ez hány éves kor? Tavasszal 21 leszek.


2015. jan. 29. 17:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!