Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a töri érettségit...

Nagyon félek a töri érettségitől! Valaki elmondaná, hogy zajlik pontosan?

Figyelt kérdés
Igaz,mégcsak 9.-es vagyok,de már aggódok.Megadják majd,hogy mely leckékből kell majd tanulni?Elég,ha csak a füzetből tanulok?Nekünk még nem kell a tk.-ből tanulni,csak ha a tanár mondja ,vagy ha valaki felelni akar.Jó lesz,ha most 9.-ben a füzetből és a következő években mindkettőből tanulok?Így lehet még 5-ös?

2015. febr. 1. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:

PPersze, lehetsz ötös érettségiig, és az érettségi is lehet ötös. Az írásbelit a 4 éves anyagból állítják össze, így az nem nehéz. szóbelire meg a tanár megadja a tételeket és neked ki kell dolgozni, ha középszinten érettségizel. Emelten nehezebb a dolog.

Amúgy én 9.-ben és 10.-ben utáltam a történelmet. Harmadikban szerettem meg és ötös lett az érettségim, most történelem tanárak készülök.

2015. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az irasbeli tenyleg nem nehez ha megtanulod a negy eves anyagot. A szobelirol annyit tudok h (emelten) el kell menned egy masik iskolaba h idegen vizsgaztatokkal szobelizz. Kihuzol egy tetelt es arrol beszelsz. En voltam tavaly egy orszagos toriversenyen es annak a dontoje volt szobeli es azt mondtak h kb erre szamitsak egy emelt erettseginel
2015. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lazíts! Nem csinálhatod végig az egész gimit gyomorgörccsel, mert félsz az érettségitől! Csak csináld, amit a tanárod mond, mert ő tudja, hogy mit miért kér, és az érettségivel ráérsz az utolsó évben foglalkozni. Tényleg. Most jutottál be egy középiskolába (ha négyosztályosba jársz), most kéne lazítani egy kicsit, és a tanulás mellett élvezni az életet, és foglalkozni azokkal a dolgokkal, amik tényleg érdekelnek.
2015. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Szóval az írásbeli a 4 éves anyagból lesz?A szóbeli pedig tételekből?
2015. febr. 2. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2015. febr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj,akkor folyton ismételgetnem kell majd! xD Neked milyen lett amúgy és hanyas voltál?Én most 4-es lettem.
2015. febr. 2. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ismételgetni, mert a nagy része a feladatoknak 11 és 12.-es anyagból lesz. Az esszékben is főleg, meg ilyen alapok, pl Mátyás, Károly Róbert, Tatárjárás, meg ilyenek, amik könnyűek.
2015. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. febr. 3. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!