Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokszor kinevetnek és lehülyéz...

Sokszor kinevetnek és lehülyéznek, mert nem tudok számolni. Diszkalkuliás vagyok, ezért képtelen vagyok fejben elvégezni bármiféle számolási feladatot is. Van okom szégyenkezni emiatt?

Figyelt kérdés
Sokszor van az, hogy újonnan megismert emberekkel kerülök számolási feladatokba, például munkahelyen is, én pedig ilyenkor képtelen vagyok helyesen válaszolni. Többször lehülyéztek már ezért, sok esetben csak a hátam mögött mondogatták, de nagyon rosszul érintettek.
2015. febr. 8. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Megmondod, hogy diszkalkuliás vagy, egyre több az ilyen eset. Még mindig jobb, mintha hülyének gondolnának. De én a helyedben kerülném a számolási feladatokba keveredést a munkahelyen.
2015. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sohasem állapítottak meg ilyet, mégis korrepetálással is csak 2-esre tudtam teljesíteni. Az összes többi 5-ös és 4-es. Tehát nem vagyok hülye. Ahogy te sem. Sz#rd le őket. Engem is cikiztek és még ma is cikiznek ha szóba jön (mindig 2 ugyanaz az ember), én meg folyamatosan lesokkolódom, hogy bazz, nem ez fogja eldönteni, hogy az életben hogy boldogulok, és igazam is lett.
2015. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem ez a diszkalkulia úgy, ahogy van, baromság. Mindenki meg tudja tanulni a matekot, csak valakinek jóval többet kellene vele foglalkoznia, vagy csak egy jó magyarázó kell hozzá. Azért "egyre gyakoribb", mert a tanárok többsége csak azért jár be az iskolába, hogy felvegyék a fizetésüket.


Ha pedig emiatt kinevetnek, csak mondj annyit, hogy "Senki sem tökéletes, nem igaz?", és mosolyogj rájuk. Hidd el, abba fogják hagyni egy idő után.

2015. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Előző! Szerinted baromság, még szerencse, hogy a szakemberek, akik nem 8 osztályt végeztek, ezt másképp látják. Attól, hogy te valamit még nem láttál, attól még az van. A világnak nem te vagy a közepe. És rögtön el fogod hinni, hogy ez létezik, ahogy a saját gyereked fog benne szenvedni. Nyugodtan kívánhatom neked, hiszen te úgyse hiszed el!
2015. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

Nahát, egy személyeskedő...


1. Képzeld el, nekem is volt "diszkalkuliás" osztálytársam, ő arra kapta meg, hogy "a térlátása nem jó". Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy ha nagyon akarom, én is kibulizhatnék ilyen papírt magamnak úgy, hogy színjeles voltam matekból, és ezzel is mentem tovább az egyetemre. Annyi az egész, hogy hülyének kell tetetnem magam.


2. Az én gyerekemnek nem lesz ilyen gondja, mert én fogok vele foglalkozni.


De ha már itt tartunk, akkor az összes "disz"-es betegségre ezt mondom. Nem tud írni? Nem tud olvasni? Miért nem? A válasz: mert nem tanították meg neki rendesen, vagy szart bele a tanulásba, most meg sajnáltatja magát. Az analfabéta sem azért analfabéta, mert diszbaja van, hanem azért, mert nem tanították/tanulta meg az olvasást és az írást.


Abból pedig nem következik, hogy ha valaki nem tud fejben számolni, az diszkalkuliás. Gondolom írásban meg tudnád oldani. Viszont ez is olyan képesség, ami nem vele született, hanem elsajátítható, gyakorlással.

2015. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Rendkívül tudatlan, egyszerű vagy. Talán vedd a fáradságot, hogy utánaolvasol. Vagy neked nem kell, mert okosabb vagy a Tudományos Akadémiánál!
2015. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Aha... tehát én tudatlan és egyszerű vagyok, mert nem nyelem be azt, amit mondasz egy szó nélkül?


Két lehetőség van:


1. Csak pocskondiázni tudod a másikat.


Ha jobban belegondolok, csak ez az 1 lehetőség van, lévén csak állítasz, állítasz, csak éppen alapot nem szolgáltatsz hozzá. Én elmondtam erről a véleményemet, lehet szeretni, lehet nem, de a személyeskedésből nem kérek. Én is tudnám mondani, hogy mekkora "tajparaszt" vagy, de nem mondom, mert egyrészt nem vagyok olyan, másrészt ezt nem tartom valósnak.

2015. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Alakul... Mostmár csak véleményed van, nem állítod minden kétséget kizáróan. Tessék, tény. Már ha az ezzel foglalkozó szakemberek számodra ténynek számítanak:

[link]

[link]

[link]

És ez csak csemegézés. A diszlexiának jóval nagyobb szakirodalma van.

2015. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért egyre gyakoribb mert régen alig volt olyan akiről orvos mondta meg, hogy diszkalkuliás vagy diszlexiás.

Genetikán is múlik egyébként, hogy egyre többen lesznek. Bár nem feltétlen. Nálam mindkét szülőnek van 1-1 ilyen baja. Én mégsem lettem diszkalkuliás vagy diszlexiás.

Volt olyan osztálytársam aki diszlexiás volt. A tanár felolvastatott vele egy hosszabb szöveget és alig volt olyan szó amit eltalált volna, persze senki sem röhögte ki érte.

Kedves kérdező, az hogy éretlen emberekkel vagy körbevéve az nem a te hibád. Ezzel együtt kell élned, biztos rosszul esik, hogy bántanak miatta, szerintem nem gond ha megmondod, hogy miért vagy ilyen, ha még így sem értik vagy csak úgy fogják fel mintha kifogást keresnél akkor sajnos azokon az embereken már nem lehet segíteni :D Próbáld magad túltenni rajta. Ne koncentrálj a rossz dolgokra.

2015. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.

# 5/9 02-08 16:29


azért te is érzed, h kicsit sántít, amit írsz, nemde?


az, h kapnak-e olyanok papírt diszkalkuliáról, akiknek nem kéne, és ha igen, hányan, nem tudom. viszont az érvelésed teljesen logikátlan, ugyanis az, ha sok kapnak is indokolatlanul ilyen papírt, nem jelenti azt,h nincsenek olyan emberek, akik tényleg súlyos diszkalkuliában szenvednek. remélem, ez érthető.


és ne haragudj, de sztem ilyen gondolkodással neked nem kéne gyereket vállalni. elképzelem, h a szerencsétlen diszkalkuliás gyereked egész du kínzod és gyakoroltatsz vele, mert szted csak nem akar tanulni..


"Az analfabéta sem azért analfabéta, mert diszbaja van, hanem azért, mert nem tanították/tanulta meg az olvasást és az írást. "


ez is teljesen értelmetlen.

igen, az analfabéta attól analfabéta, h nem járt iskolába és nem tanították meg írni olvasni.

a disz- dolgok meg sokszor örökletesek. pl. fejlődési diszlexia örökletes tényezők mellett balesettől is kialakulhat, vagy születés közben.


de gondolom, te az ilyen emberekkel is gyakoroltatnád a matekot/olvasást/írást, és mondogatnád, h csak akarni kell.


kérdező: sok mindent nem tudsz tenni, ne foglalkozz velük. Magyarországon az emberek többsége nagyon egyszerű és totál érzelmi analfabéta. valószínűleg azt se tudják, mi az a diszkalkulia. itt kezdődnek a problémák.

vagy ha tudják is, akkor az érzelmi intelligenciájuk zéró, képtelenek arra, h elfogadják, h ilyen problémád van, és nem tehetsz róla, a helyzetbe meg nem tudják beleképzelni magukat, nem is akarják vszínűleg.

szégyenkezned tehát nem kell, nincs miért, buta emberekkel vagy körülvéve.

2015. márc. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!