Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen sorrendet írjak szerint...

Milyen sorrendet írjak szerintetek? Mindegyik érdekel.

Figyelt kérdés

1. NKE- nemzetközi igazgatás ( ezt lehet, nem írom, mert ehhez nagyon (túl) sok pont kell)

2. NKE-közigazgatásszervező

3. ELTE-szabad bölcsészet ( ez érdekel a legjobban)

4. DE-pszicho, vagy valamilyen humán szak, de nem tudom, hogy mi


2015. febr. 8. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel az ELTE érdekel legjobban, így azt az első helyre. A többit meg dobd ki dobókockával.
2015. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát kösz :DDD
2015. febr. 8. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:
szabad bölcsészetre 310 a kp minimum, pszichóra meg 420. Én biztos nem írnám be, mi értelme pluszban fizetni a jelentkezésért?
2015. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem gondolj bele diplomázás után mit csinálnál szívesen, melyikkel hol lehetne elhelyezkedni (és mekkora eséllyel) és eszerint dönts.

Ha pl. a szabad bölcsészettel van olyan kiszemelt munka amit szívesen végeznél és van is esélyed ott dolgozni akkor vágj bele, de ha csak azért mennél mert érdekel akkor inkább konkrétabb szakot végezz, ne legyél egy a diplomás munkanélküliek közül.

Az első kettővel jobbak az esélyek de ezek sem éppen hiányszakmák, a pszichológia pedig teljesen más irány, döntsd el a biológia érdekel, az emberek, a társadalom, igazgatás, irodalom, vagy egyéb humán szakirányok.. mert olyanból is jó sok van.

2015. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vedd figyelembe az előző ponthatárokat is. Mert ha egy 310 pontos szakot írsz elsőnek, ahova kb biztos felvesznek felesleges utána egy 420 pontos szakot beírni. Főleg mivel 3 hely az alap, ha utána még írsz az +2000 Ft, ami felesleges, ha már az első hely borítékolható
2015. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szabad bölcsészetre (ELTE), tavaly 390 volt a ponthatár, és nem is tervezem más egyetemen elvégezni, de annyi pontom lesz szerintem.Szívem szerint ezt írnám első helyre, művészettörténész szeretnék lenni leginkább, csak erről sokan lebeszélnek.

A pszichót végül nem jelölöm szerintem, nehéz bekerülni, elhivatottság kell ehhez is ( pl. én a művészetekkel imádok foglalkozni, ez az, ami érekel).

A közigazgatásszervező 380 volt tavaly az NKE-n, ide szerintem bekerülnék, munkám is lenne, az más kérdés, hogy szeretném e a munkát.

Igazából tudom, hogy mi az, ami érdekel, csak nekem fontos az is, hogy egyetem után ne haljak éhen, ne kelljen szűkölködni, épp ezért hezitálok, hogy mi lenne jó..

2015. febr. 9. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szivesen beszelek le senkit az almairol, de inkabb azt tedd elore, amivel elhelyezkedhetsz. A szabadidodben azt csinalsz, amit akarsz. :) A muv torivel meg nem lenne munkad, csak szalag mellett kb.
2015. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!