Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási nehézség! Magyarból...

Tanulási nehézség! Magyarból ill. történelemből nagyon nehezen megy a tanulás. Hogyan tanuljon milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
Ebben az évben érettségiző lányomnak kérnék segitséget!Panaszkodik, hogy más tanuló 2x3-szor elolvas egy oldalt és sok mindent meg tud jegyezni. Neki sajnos nem megy!Valamilyen ötlet, tapasztalat?

2015. febr. 9. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nagyon rossz tanulási módszerei vannak, ha azt hiszi, az elolvasás száma összefügg az elsajátítással mértékével. Valójában elég lehet egyszer is elolvasnia, de igazából meg kellene tanulnia a lényeges dolgokat kiemelni és az azok közti logikai kapcsolatot felismerni (próbáljon rajzolni), és később felidézni. Tehát amellett, hogy aláhúzza a lényeget (és tényleg a lényeget, nem hosszú, összefüggő sorokat!), próbálja ki, hogy az egyes bekezdések mellé odaírja, milyen kérdés(ek)re válaszol az adott bekezdés amellett, hogy egyébként is célravezetőbb kérdésekre válaszolva felidézni az olvasottakat ahelyett, hogy újra elolvasná.
2015. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne elmennie egy tanulási módszertan előadásra vagy egy ehhez értő emberhez, akivel kipróbálják, hogy neki melyik lenne a legmegfelelőbb.

Én szövegkiemelős módszerrel tanultam - a vizuális memória miatt is -, de ez is csak akkor ér valamit, ha az ember nem színezi ki az egész szöveget. Más vázlatot ír, de ezzel az a baj, hogy nagyon el lehet vele csúszni időben, tehát azoknak nem ajánlom, akik amúgy is lassan tanulnak.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb ember, aki azt mondja, hogy effektíve csak 2-3x átolvassa a dolgot, úgy tanul, nem tudja normálisan megtanulni az anyagot, szerintem inkább az első olvasás után tudatosan tanulva kell "tanulni" és ami nagyon fontos, többször kell ismételni. Például megtanulok egy fejezetet, átismétlem, ugyan ezt megteszem még néggyel, aztán kezdem elölről és átismétlem mind az ötöt.

2015. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!