Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy van most a tb ebben az...

Hogy van most a tb ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Egy év kihagyással kezdeném az egyetemet. Nem volt tanulói jogviszonyom. TB ellátásra kellett volna fizetnem valamit? Évente egyszer megyek maximum dokihoz gyógyszert íratni. Ha valami műtét vagy kisebb vizsgálat kell akkor fizetős helyre megyek. Valamit most kell nekem visszamenőleg fizetnem? Mondták, hogy havi 7 ezret havi szinten. Ami valljuk be a semmire, értesítés nélkül elég nagy lehúzás lenne...


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2015. febr. 11. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanulói/Hallgatói jogviszony megszűnése után van egy passzív időszak, 45 nap ha jól emlékszem amire még jár tb. Ezután tényleg neked kellene havonta befizetned a tb-t, néhány önkormányzat bizonyos esetekben fizeti helyetted, ilyen például a pályakezdő munkanélküli.


Ha szabad kérdeznem, mégis mit csináltál azalatt az 1 év alatt?

2015. febr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most szeptembertől nem járok felsőoktatásba, mert idén kezdem ősszel a sulit.
2015. febr. 11. 18:09
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem lett jó egy tárgyam, de már októberben kijavítottam. Állami miatt meg kell szeptemberig várnom, mert keresztféléves képzésen nem indul, valamint fizetős más esetben az összes szak.

Nyelvet tanultam meg az elvárt tárgyakra készülök ez idő alatt.

2015. febr. 11. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!