Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosi fele huz a szivem....

Az orvosi fele huz a szivem. Mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A gimnazium utan kihagytam egy evet. Azt hittem, ez az ido eleg lesz arra, hogy rajojjek, mit is szeretnek csinalni es majd szorgalmasan keszulok ra. Sajnos nem igy lett.


Terveim kozt mindig is ott szerepelt az orvosi de sosem biztam magamban, hogy meg tudnam csinalni igy teljesen mas emelt erettsegire adtam be a jelentkezesem a heten (tori). Tegnap voltam egy kiallitason es ra kellett jonnom, hogy nekem ezen az uton kell elindulnom. A baj csak az, hogy nincs kemia es biologia emelt erettsegim sem es csekely lehetoseget latok abban, hogy 3 honap alatt fel tudnek keszulni mindkettobol minimum 70%-ra.


Arra gondoltam, hogy most megcsinalom a torit, beadom a jelentkezesem arra a bizonyos szakra majd passzivaltatok es felkeszulok az emelt kemiara es bioszra. Igazabol nem tudom, mi ertelme lenne jelentkezni olyas valamire, ami igazabol nem erdekel... :D De valamit kezdeni akarok magammal. Lat valaki eselyt arra, hogy 3 honap alatt fel tudnek keszulni sikeres emelt bioszra es kemiara? (Heti egyszer tudnek tanarhoz menni, itthon semi mas dolgom nincs cask tanulni). Tapasztalatok is erdekelnek!


Nagyon koszonom a NORMALIS valaszokat!


2015. febr. 15. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lejárt az érettségi jelentkezés, akkor már nem tudsz jelentkezni a májusira, nem?

Szerintem felesleges felvételizned máshová, ha ott úgy is passziváltatnál...

2015. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges most a törit is megcsinálni meg elkezdeni az egyetemet. Főleg hogy vannak helyek ahol nem engednek első szemeszterben passziválni, hacsak nincs valami nagyon jó okod(pl. technikumra maradtál, betegség, külföldi út). Így vagy elveszítesz 1-2 szemeszternyi állami támogatást vagy ha nem engednek passziválni fizetheted a tandíjt. Inkább menj el diákmunkára heti 3szor és mellette tanulj, akkor nem vesztegetsz el egy teljes évet, hogy csak otthon vagy.
2015. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ma van a jelentkezési határidő, úgyhogy ezt már lehet lekésed. Szerintem ne jelentkezz olyan helyre ahol nem is fogsz tanulni csak passziváltatod mert

1, Fogynak az állami helyeid

2, Mástól elveszed a helyet

3, Ha mégse passziváltatsz és bejársz 1-2 órára akkor még kevesebb időd lesz felkészülni a következő évi jelentkezésre.

2015. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!