Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia! Tömegszázalék! Nem...

Kémia! Tömegszázalék! Nem értem?! Sűrgős!

Figyelt kérdés
Szóval azt úgy még értem hogy hogyan kell kiszámolni az egyszerű tömegszázalékot. (Oldott anyag tömege : oldat tömege.) Azt nem tudom hogy hogyan kell kiszámolni Pl: az oldott anyag az oldat 3/35- része. Vagy ezt: az oldat 33 tömegszázalék. Mennyi az oldott anyag. (nem tudom hogy az utolsót így ki lehet-e számolni, tehát ha nem akkor a kérdés ez: hányad része az oldott anyag az oldatnak.) És nem csak az eredmény kéne hanem az is hogy hogyan kell kiszámolni. Valaki elmagyarázná érthetően?? ;)

#kémia #tömegszázalék #segíts PLEASE
2015. febr. 17. 19:04
 1/6 A kérdező kommentje:
szóval elírtam mert az egyszerű tömegszázalék kiszámításánál még meg kell szorozni 100-zal!
2015. febr. 17. 19:05
 2/6 anonim válasza:

Ez olyan mint matekból a százalékszámítás. Pl. Egy tea 100grammos(ez az oldat) s ha van benne 50gramm citromlé akkor a tömegszázalékot így lehet kiszámolni: e:a.100 vagyis az oldott anyag osztva az oldattal.100; de ha van 100gramm tea, s a tömegszázalék az 2% akkor, a:100.p, vagyis az alap osztva 100 szorozva a százalékkal (ami ebben az esetben 2)

De ha az oldatot kell kiszámolni, akkor : e:p.100 vagyis az oldott anyag : a százalékétékkel.100

Bocsi ha nem érthető, akkor üsd be a googleba hogy tömegszázalék számítás

2015. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az oldat az anyag 33 tömegszázaléka, akkor az oldott anyag 33/100-a az oldatnak.


Százalékszámítást tanultatok már?

2015. febr. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első tagmondatban fordítva, azaz az anyag az oldat 33 tömegszázaléka
2015. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát mindíg úgy kell venni mintha az oldat 100g lenne? Úgy értem hogy 33 tömeg% = 33/100 ? Vagy ez nem az oldatot jelenti? (Bocsi ha kicsit rossz a felfogásom...)
2015. febr. 17. 19:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Az első választ nem nagyon értettem... (Ja, egyébként tanultunk százalékszámítást.)
2015. febr. 17. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!