Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fakultáció választás előtt...

Fakultáció választás előtt állok, és szerintetek mit válasszak a matek mellé?

Figyelt kérdés

Hello! tudnátok nekem tanácsokat adni ebben a kérdésben.

A gond az hogy holnapig kell leadni a jelentkezést és eddig nem igazán gondolkodtam rajta, ami azért baj, mert ha felveszek valamit akkor nem lehet év közben leadni.

Szóval imádom a matekot, reál szakra is mentem, de nem igazán vagyok biztos, hogy felvegyem-e mellé a fizikát. Mert tavaly nem ment annyira. Viszont idén, hogy teljesen új témát vettünk tökre ment.

Gondoltam hogy műszakira megyek, de a fizikát nem is szeretem annyira, és nem biztos hogy menne az emelt fizika érettségi. És a műszakira kell rajz alkalmassági, ami nagyon nem megy!

És még gondoltam angolra/németre, de a német annyira nem megy és nem is szeretem annyira. Az angolt viszont imádom, a mostani tanárom jó, nem hiszem hogy váltanom kéne.

köszi a segítséget előre is!



2015. febr. 19. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Attól, hogy jársz fizika faktra, nem kötelező emelt szinten érettségizni belőle. Viszont, műszakin tanulsz fizikát, segítség lesz, ha középiskolában jártál faktra, függetlenül a letett érettségi szintjétől.


2. Rajz alkalmassági csak az építészmérnököknek kell, azon kívül még rengeteg szak van, ahol ez a feltétel nincs.

2015. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is fizikafaktos voltam, és csak középszinten érettségiztem belőle. Most villamosmérnökin vagyok, ide egyáltalán nem kell rajztudás.
2015. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
informatika
2015. febr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az informatikát nem érdemes. Vagy, ha mégis, csak emelt szinten. Az, hogy valaki középszinten leteszi az érettségit, ami gyakorlatilag az Office-csomag használatát jelenti, nem informatika! Az a programozással kezdődik. Az informatika érettségi arra jó, hogy könnyebb legyen bejutni, a bennmaradáson nem sokat segít, ellentétben a fizikával. Ha a kérdezőben felmerült a fizika, akkor ne tántorítsuk el ettől, a könnyebb út, a könnyebb pontszerzés reményében.
2015. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül a fizikát választottam :)
2015. febr. 21. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!