Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a tanulás, kedvetlen...

Nem megy a tanulás, kedvetlen és motiválatlan vagyok, mindenen stresszelek és mindent az utolsó pillanatra halogatok (egyetem). Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval, túl az első vizsgaidőszakon, úgy érzem, elfáradtam. Ami elég röhejesen hangzik mert még csak fél évet csináltam meg, de már most azt érzem,hogy nem megy úgy mint az elején. Első félévben végig hajtottam, végül egy 4,3-as átlagot hoztam össze aminek örültem, vizsgák is jól sikerültek, de ahogy elkezdődött a második félév, a lelkesedés alább hagyott és tudatosult bennem,hogy megint ugyan ezt végig kell csinálnom, sőt még utána vagy 4-5-ször. A legnagyobb baj az,hogy mindig halogatom a tanulást, így általában csak vasárnap délután kezdem el így az egész hetem már előre el van cs.eszve. Egyszerűen nem tudom rávenni magam,hogy időben elkezdjem, mindig valami mást csinálok helyette. Ezen kívül folyamatosan stresszben vagyok, hogy mi van ha valami nem sikerül, vagy esetleg nagyon rossz lesz az átlagom és átraknak fizetősre. Mit csináljak,hogy ez megváltozzon? Gondoltam rá,hogy elmegyek edzőterembe,hogy levezessem a feszültséget, de valahogy állandóan hulla fáradtnak, kimerültnek érzem magam.
2015. febr. 22. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyáltalán szereted az amit tanulsz? Szeretnél egyáltalán azzá válni, aki/ami ezzel a végzettséggel leszel, mikor befejezted? Ha a válaszod igen, akkor motiválnia kellene az, hogy mindez folyamatban van és szépen gyalogolsz az úton. Ha meg nem, akkor egyszerűen rossz helyen vagy, rossz szakon. Táplálkozásügyileg meg bio chlorella algatabletta szedését ajánlom, szépen feltölt energiával.
2015. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tetszik a szak amire járok, meg azt is tudom,hogy más szakot nem tudnék elvégezni mert itt legalább van egy pár tárgy ami érdekel és szívesen ülök be órára. Persze, vannak olyanok is, mint minden szakon, amit kín szenvedés végigülni, és sajnos ez van többségben, de még így is sokkal jobb mintha pl. gazdasági szakra járnék ami abszolút nem érdekel.
2015. febr. 24. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!