Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon hogy folyik az...

Magyarországon hogy folyik az érettségi?

Figyelt kérdés
Mikor van az írásbeli és a szóbeli része? Mennyire nehéz egy írásbeli teszt? Szóbeli érettséginél hány tétel van magyar irodalomból és magyar nyelvből összesen?
2015. márc. 6. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Irodalomból és nyelvtanból is húsz tétel van (így összesen 40). A szóbelid időpontját az iskolád fogja neked megadni, az írásbeli kötött időpontban van mindenki számára (május 4, 8:00).
2015. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szlovákiai vagyok, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mennyire más az itteni és a Magyarországi rendszer!

Nálunk pl az írásbeli érettségi március 20-án van.

Van 30 irodalmi és 30 nyelvtani tételünk (összesen 60).

Mennyire más egy magyar érettségi ott, az ittenihez képest? Könnyebb esetleg nehezebb?

2015. márc. 6. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Én még sosem láttam ottani magyar érettségit, így nem tudom megmondani neked.. :) Itt szövegértés az első része, a második pedig esszé (érvelés, novella/verselemzés, stb). Nem mondható különösebben nehéznek, bár van olyan év, amikor bonyolult szöveget adnak.
2015. márc. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]

Ez volt a tavalyi érettségi + még az esszé rész.

2015. márc. 7. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!