Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hová fordulhatok, ha problémám...

Hová fordulhatok, ha problémám van az iskolával, a tanárokkal, az igazgatóval?

Figyelt kérdés

A kisfiam elsős és mivel voltak magatartási problémái a tanárok és az igazgató is kifogták,láthatóan utálják.

Mindig azt látták,hogy ő verekszik,pedig csak védte magát.

Két napja megütötte a tanár.

Azt mondják,hogy mindig csak hazudik.

Kértem,hadd legyen magántanuló,de nem engedik.

Már idegileg ki vagyok én is és a gyerek is.

Szerintem nincs igaza az iskolának,hová fordulhatok ezzel a problémával?



2015. márc. 10. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Mielőtt még feljelentenél mindenkit, el kéne vinni a fiadat egy pszichológushoz aki hivatalos diagnózist állít fel. AKi leírja, hogy mi a baj a gyerekeddel, miért nem tud viselkedni, mi a gond a magatartásával. Ha hiperaktív és azért olyan amilyen akkor egy számára megfelelő iskolába kell elhelyezni , ahol olyan tanárok vannak akik tudnak hiperaktív , problémás gyerekekkel foglalkozni.

Nem szokásom a tanárokat védeni, és nem tartom helyesnek ha egy tanár megüt egy gyereket, de az sem normális ha 1 gyerek miatt nem tud 20 gyerek megfelelően figyelni az órán, mert zavarja.

2015. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

elso korben hagyd abba a tagadast es fogadd el hogy a gyereked problemas es szakember segitsegere szorul.


"mindig csak vedte magat" -> neked is hazudik, te meg elhiszel mindent.

2015. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Az anyám tanár. Az ilyen esetek 99,9%ában nem véletlenül történik az ami. A gyereked a probléma nem pedig a tanár meg az igazgató
2015. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amikor én voltam tanuló ugyanezt csinálták velem is.

Én nem voltam problémás mégis utáltak.

A tanárok ugyanazok,mint most.

Ha valaki megverné a te gyerekedet mit mondanál neki,hogy hagyjad,hogy üssenek vagy védd meg magad.

Saját szememmel láttam,amikor az a gyerek ököllel verte a másikat és a tanár látta és mégsem szólt rá.

Velem is úgy beszélnek,mint a kutyával.

Ez igazságos?

Hová vigyem a gyerekemet,hogy kiderüljön vele van-e probléma?

2015. márc. 10. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

ennek nem kell kiderulnie: egyertelmuen vele (es veled is) van problema.


Persze ettol meg a tanar nem verheti meg a gyerekedet, de az is lehet hogy ezt is bekamuzta a fiad.


A gyerek azert van ki idegileg, mert te is kivagy. Nem jo dolgokra neveled a gyereked, telebeszeled a fejet hogy a tanar hulye, a gyerek elott kritizalod oket, es erre meg ratesz egy lapattal hogy magatartaszavaros, es kotekedo.


Ha nem valtoztatsz surgosen az iskolahoz valo hozzaallasodon, rengeteg problematok lesz.


Amugy en mindig azt tanitom a gyereknek, hogy ha egy masik gyerek verekszik vele, akkor o ne verekedjen, menjen el, szoljon a tanarnak.

2015. márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kérek több hozzászólást,mert nem a kérdésemre válaszoltatok!
2015. márc. 10. 12:54
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

De a kérdésre válaszolt mindenki, csak a szűklátókörűségedre is próbálták felhívni a figyelmet.


Tehát kérdezd meg az igazgatót/osztályfőnököt, hogy milyen szakembert ajánlana aki segítene megoldani a fiad gondjait. Nem az első ilyen eset, ők tudják kihez kell fordulni ebben a kérdésben. Valamint roppant pozitív lesz a pedagógusok szemében is, hogy így állsz a dologhoz

2015. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz.

Fel keresed az iskola pszichológust aki megvizsgálja a fiadat. Ha ő nem akarja, vagy nem vagy elégedett vele, akkor elmész a körzeti gyerekorvoshoz, és őt kéred meg, hogy írjon beutalót egy jó pszichológushoz. Majd a szakember megadja a helyes diagnózist, hogy a fiad problémás, ha igen akkor miképpen kezelhető.

2015. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válasz!Köszönöm szépen!
2015. márc. 11. 08:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Valoszinu neked sem artana egy nevelesi tanacsado...
2015. márc. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!