Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha sokat rontunk 8. évégére...

Ha sokat rontunk 8. évégére akkor nem vesznek fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most nyolcadikos vagyok.Felvettek az álom iskolámba, mely egy szakközép. Ahogy látom a jegyeim rosszabbul fognak alakulni. Félévkor nagyon tepertem, így az átlagom 4.8 volt... most azonban úgy tűnik hogy lefogom rontani 4,4 re vagy rosszabbra. Nagyon igyekszem, de úgy érzem elégé elfáradtam az egész felvételibe, nem valószínű hogy kifogom tudni javítani. A sulimba a tanárok azt mondják ha sokat rontunk nem vesznek fel. Ez tényleg igaz??? Vagy csak ilyesztegetés hogy tanuljunk??? A legszörnyűbb hogy a összes tanár szívat minket, így hogy már vége a felvételinek:// Kérlek mondjátok el a véleményeteket, titeket felvettek??? Ez valóban csak hülyesség??? (bocsi az esetleges helyesírási hibákért)



2015. márc. 12. 19:22
1 2
 1/11 anonim válasza:
A 8. félévi jegyek és a felvételi számít, a többi csak rizsa. A lényeg, hogy ne bukj meg! De azért ne engedj le, mindjárt itt az év vége...
2015. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
De számít. De sokan mások is írtak felvételit 3s tartják az átlagjukat. Szóval tanulj hogy meglegyen az ötös :)
2015. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 chtt ***** válasza:
63%
Nem tudom, manapság mennyire rizsa, mennyire nem, de néhány évvel ezelőtt voltak még tanulóink, akiknek bekérték az év végi bizonyítványát, és aki egy-két jegyet, vagy több tantárgyból is rontott, azt köszönték szépen, és nem kérték. Sajnos, nem emlékszem, melyik suli volt ez az aranyos, de szerintem sem ez a jellemző. Amíg tudod tartani a négyes fölötti átlagot, szerintem nem kell a kardodba dőlnöd. :)
2015. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miről beszélsz, kedves chtt, ilyen nincs!

Az áprilisi felvételi eredmények véglegesek, ráadásul nem is az iskola hozza őket, hanem a győri központ, azokon utólag változtatni nem lehet. Jogállamban élünk (legalábbis még ilyen szinten). A felvételi eljárásra törvény vonatkozik. Ha megbukott az illető, akkor persze előtte át kell mennie a javítóvizsgán.

Kérdező: annyira megiJedtél, hogy LE FOGOD RONTANI a jegyeket, hogy elfelejtetted az ilyen hülyeSégeket, mint a helyesírás?

2015. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 chtt ***** válasza:
Kedves #4., lehet, hogy ilyen nincs, nem vitatkozom. Én csak annyit tudok, hogy a mi iskolánk tanítványaival megtörtént. Évekig emlegettük és mondtuk a nyolcadikosainknak, hogy vigyázzanak, mert ilyen is előfordult. Ha ma már nincs ilyen, annak csak örülök.
2015. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is rontani fogok, általában mindenki le szokott ereszteni :)

Csak ne bukj meg :)

Bár a 4,00 feletti átlagot azért érdemes tartani, ha bírod még :)

2015. márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
4-es! Nem véglegesek. A beiratkozásnál lesz végleges.
2015. márc. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A felvétel végleges. Hogy valaki nem használja ki, az az ő magánügye. Utólag nem lehet visszavonni. Országos káosz és visszaélések lennének belőle.
2015. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, negyes ala nem hiszem hogy lerontok,megegyszer koszonom mindenkinek
2015. márc. 13. 13:50
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer, ismerőseim utánna kutattak az oktatási hivatalban. Szóval az igazi jogszabály amit mindenhol kötelesek betartani: Akár mennyit ront valaki, az iskola NEM utasíthatja el, kivéve, ha bukik, és akkor is csak akkor, ha nem megy át a pótvizsgán.
2015. jún. 11. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!