Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyabban...

Hogyan tudnék hatékonyabban tanulni, a memóriámat javítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet, hogy butaság ,amit kérdezek, illetve talán az is, hogy itt teszem ,de tényleg érdekel. Szóval, az utóbbi időben vettem észre, hogy hiába töltök elég sok időt a tanulással, nem ragad meg tartósan a tudás. Lassan is fogom fel, amit olvasok, van, hogy egy A/4-es oldal törit a könyvben háromnegyed óráig nézegetek. Úgy érzem,hogy nem tudom,hogy kell tanulni ( a jegyeim 4-5 zömmel) , nem érzem a technikáját. Ilyen van? Úgy érzem,hogy ez baj lesz hamarosan,mikor egyetemre mennék, ahol többszáz oldalt kell majd nagyon rövid idő alatt megtanulni, stb.

A másik gondom, a memóriám, a koncentrációm. Észrevettem, hogy például ha matekfeladatot csinálok, hatalmas pontatlanságok miatt mennek el a feladataim. Elsietem a dolgot, nem teszek tizedesvesszőt, ilyenek... Borzalmasan ideges vagyok a dolgozatok után,hogy hogyan írhattam ekkora marhaságokat...

Esetleg betudhatóak ezek a dolgok a kialvatlanságnak? Előfordul,hogy a héten sorozatban 5, max 6 órát alszok, és bár nem érzem magam kifacsartnak,esetleg lehet köze hozzá?

Bármilyen tanácsot elfogadok! Köszönöm.



2015. márc. 14. 13:54
 1/1 Sura2000 válasza:

Szia!

Egy időben nekem is sok bajom volt a tanulással, mostanában viszont már sokkal jobban megy. Az én módszerem az, hogy alvás után kezdek tanulni. Ha csak egy órát is alszok előtte, az is bőven elég, mert közben kiürülnek a fejemből a dolgok, amik csak zavarnának a tanulásban. Ha viszont gépezés, tévézés után kezdek tanulni, sokkal kevésbé értem a dolgokat, nem maradnak meg a dolgok a fejemben. A másik dolog, hogy minden olyan dolgot ki kell zárni, amik elvonják a figyelmedet. Ne menjen közbe a tévé, ne halgass zenét, ne beszélgess. Végül még anyi, hogy én tanulás előtt meg szoktan oldani néhány matekpéldát, amik felpörgetik az agyamat.

Remélem tudtam segíteni. :)

2015. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!