Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy vizsgaidőszak...

Hogy néz ki egy vizsgaidőszak az orvosi egyetemen? Miben más, mint a többi egyetemen? Fogorvos szeretnék lenni, help!

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat szeretnék. Nagyon szeretnék fogorvos lenni, de nagyon félek, hogy összeroppannék a tanulnivalók alatt. Nagyon rosszul megy nekem a magolás.

Azért van élete az embernek az orvosi egyetem mellett? Ja, és nagyon száraz az anyag?


2015. márc. 15. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:

"Hogy néz ki egy vizsgaidőszak az orvosi egyetemen?"

Ugyanúgy, mint a többin. Vannak vizsgák, amikre tanulni kell.


"Miben más, mint a többi egyetemen?"

Valószínűleg többet kell tanulni, mint a szakok többségén.


"Azért van élete az embernek az orvosi egyetem mellett?"

Ha nem rendelkezel kifejezetten rossz képességekkel, akkor igen, lehet mellette életed.


"Ja, és nagyon száraz az anyag?"

Kinek mit jelent a száraz.

2015. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, még ha kicsit "tömör" is.


Mikor elküldtem a kérdést, már megbántam hogy rákérdeztem a száraz anyagra, mert félreérthető, plusz valószínűleg minden egyetemen vannak szárazabb és kevésbé száraz tárgyak.

2015. márc. 15. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ilyen választ vártál, de igazából többet nem lehet mondani.

Én ált. orvosira járok, nem fogorvosira, de nehézségben szerintem kb. ugyanott lehetnek.

Nehéz választ adni, hogy mennyire nehéz, hisz mindenkinek más a nehéz. Van, aki könnyebben tanul, van, aki nehezebben. Van, aki jobban bírja a terhelést, valaki meg rosszabbul. Ha nem próbálod meg, sosem fogod megtudni.

Szerintem tök felesleges előre parázni... ha nagyon nem megy, akkor otthagyod és kész. Fél-egy év után még fizetned sem kell tudtommal.

2015. márc. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én fogorvosin vagyok másodéves. Nem jártam ugyan másik szakra, de barátaim és testvérem beszámolói alapján azért azt gondolom, hogy az orvosi mondjuk egy közgázhoz képest nehezebb. A vizsgaidőszak 7 hetes, legtöbben mind a 7 hetet ki is használjuk. Ezzel szemben 2 KTK-s barátnőm pl az előző időszakot megcsinálták 2 hét alatt, állításuk szerint napi 3 óra tanulással. Ez nálam nagyjából 10-12 óra. Nem roppanok bele, de nyilván rosszul esik, mikor június elején barátnőim már posztolgatják a nyaralós fürdőrucis képeket, én meg döglődöm a 40 fokban a tankönyvek felett. Na most, hogy kihisztiztem magam :D:D:D, mondok azért mást is. Nem száraz az anyag :) vannak jobb és rosszabb tárgyak természetesen, lesz olyan, ami nagyon fog érdekelni és lesz olyan is, amit a hátad közepére sem kívánsz, mégis szigorlat van belőle. Az első két év itt a PTE-n majdnem ugyanaz, mint általános orvosin, nincs külön karunk, ezért együtt vagyunk az órák többségén (kivéve a szakmai tárgyak, ami első 2 évben mindössze 2 :(((). Ezen az első 2 éven túl kell lenni, sajnos nagyon minimális az a tudás itt, ami később szakmába vág majd. Molekuláris sejtbiológia, biokémia, szövettan, anatómia - egyiknek sincs semmi köze a fogászathoz. Anat még csak-csak, de az is maximum fej-nyak. Ennek ellenére ugyanolyan szigorlat van belőle, mint általános orvosin. Harmadévtől válik külön a 2 szak, addigra nekünk is bejönnek a szakmai tárgyak és egyre kevesebb az általános orvosi. Ha van, az is (1-2 kivétellel) egészen más, mint nekik, sokkal sokkal kevesebb pl nőgyógyászat meg ehhez hasonlók. Ha a fogorvoslás érdekel, akkor harmadévtől bizonyosan élvezni fogod az egyetemet, az első 2 évet meg "csak" túl kell élni.

Van szabadidőm természetesen, de tanulni rendszeresen kell (óráról órára) és kocsmázni sem ZH előtt 2 nappal járok el. Vizsgaidőszak alatt sehová nem megyek, legfeljebb egy szigorlat utáni este, de akkor sem iszom be nagyon, mert másnap sajnos újra fel kell kelni :( Egyedül sportolásra szakítok mindig időt, heti 2 alkalommal, ez viszont tényleg szinte mindig belefér. Ennyi kell is...

2015. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azta, nagyon köszönöm a hosszú és kimerítő választ, nagyon kedves vagy! :D Valamilyen szinten megnyugtató, amiket írsz, valahogy "emberibbé" teszi a szememben az egészet. Sajnos továbbra sem tudtam dönteni a fogorvosival kapcsolatban, de köszönöm, hogy előrébb segítettél benne!! :)
2015. márc. 30. 15:52
 6/6 anonim válasza:
100%
Én általános orvosira járok, de ahogy elnéztem a fogorvosisoknak is körülbelül ugyanennyit kell tanulniuk és sok tárgyunk közös. (Számonkért anyag is csak néhány helyen tér el az első években.) Nem akarlak elkeseríteni, de ha rosszul megy a magolás, inkább ne erőltesd. Iszonyatosan nagy az anyag a legtöbb tárgyból, amiket viszonylag rövid időn belül kell szinte szó szerint tudni. Az első 2 év anyaga szerintem baromi száraz, habár voltak akik imádták. (Az anatómia pl ilyen több 100 oldalon keresztül: "az arteria radialis a musculus brachioradialis által takartan fut, a m. flexor carpi radialistól lateralisan, lejjebb már csak a fascia fedi." Alapvetően érdekes, csak nagyon-nagyon részletes. Ja, és a kifejezéseket nem tanítja meg senki. Le kell ülni és meg kell tanulni őket.) Amit érdemes átgondolnod, mielőtt belevágsz, az a tandíj. Őrült sokba kerül és államilag támogatotton csak egyszer csúszhatsz. (Orvosin nem lehet csak fél évet csúszni, mert kb az összes tárgy egymásra épül). Szóval a 6 év alatt csak egyszer hibázhatsz. Másrészt ha később otthagynád, akkor az addigi képzésedet vissza kell fizetned. (Kivéve, ha az első félévben hagyod ott). Röviden, ha nem vagy milliomos és nehezen megy, akkor valószínűleg több milliós adóssággal kezdesz neki az életnek. Az egyetem mellett van szabadidőd, el lehet menni néha bulizni. A vizsgaidőszak szerintem kegyetlen, napi 14-16 óra tanulás+ én xanaxot is szedtem, mert a 3. hétre már idegileg teljesen kikészültem. Ja meg vizsga előtti napokon én is, meg ismerőseim nagyrésze is hányni, fosni szokott. Fogytam is 4-5 kg-t közben :D Ja meg ami nagyon igazságtalan, hogy rengeteget számít, hogy kinél és hányadikként vizsgázol. Nekem is volt már olyan, hogy rosszindulatú tanárhoz kerültem utolsóként, 8 oldalnyi jegyzetemet odébb söpörte, feltett 2 nehéz kérdést, majd miután nem tudtam válaszolni nemes egyszerűséggel kizavart, az előttem lévőkből az elején pedig minden szót kihúzott. (Vagy legalábbis próbált). Ja igen, és emiatt megcsúszott az egész vizsgaidőszakom. Mindenesetre ha újra választanom kéne, akkor én tuti nem mennék orvosira. (Pedig gyerekkori vágyam volt, 11 éves korom óta orvos szerettem volna lenni.) De ez én vagyok, neked lehet, hogy tetszeni fog. Azért az emberek egy része nagyon szereti. :)
2016. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!