Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miből érdemes készülni emelt...

Miből érdemes készülni emelt szintű matematika érettségire?

Figyelt kérdés
A korábbi feladatsorokat átnéztem, a tankönyvsorozatunkat (színes matematika) átolvastam, de még mindig bizonytalan vagyok. Van esetleg olyan könyv, vagy netes oldal, ahol olyan gyakorlófeladatok vannak, mint az érettségin? Bármilyen hasznos tippet elfogadok. Előre is köszi.
2015. márc. 16. 17:18
 1/3 TamásTóth ***** válasza:

Én emelt érettségiztem matekból pár évvel ezelött.


Amit én csináltam, megcsináltam az összes azelötti emelt értettségit, úgy hogy nem néztem a megoldást.


Fontos, hogy gyorsan tudd használni a számológéped és a függvénytáblát is, de gondolom ezek mennek már.


Az elméleti részre én kidolgoztam minden tételt külön, mindegyik 2 A4-es lap volt, amin a bizonyítások is rajta voltak.


Igy írtam 89%-ot, úgyhogy az irásbelit kicsit elrontottam. (nem írtam le 1-2 mondatot végtelen sornál és vesztettem vele vagy 3-4 pontot, pedig minden jó volt a feladatban)


A tanulság, hogy mindent le kell irni, akkor is ha szerinted egyértelmű.

2015. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Mikor kezdtél el készülni a szóbelire? Írásbeli előtt v. után?
2015. márc. 16. 18:39
 3/3 TamásTóth ***** válasza:
Írásbeli előtt már jóval kidolgoztam a tételeket és nagyjából tudtam is őket.
2015. márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!