Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy évig sorkatona akarok...

Egy évig sorkatona akarok lenni mint régen, jó ötlet, hogyan?

Figyelt kérdés

Régen (egyetem előtt) minden férfinak sorkatonának kellett állni egy évre. Nagyszüleim,édesapám mindig mondja hogy milyen jó volt és hogy itt váltak igazi férfivá. Régen is vonzott a katonaság,de most 12-esként azon gondolkodok hogy ha nem vesznek fel rögtön egyetemre,akkor egy évig elmegyek katonának. Szerintetek megéri? Tényleg egy életre való élmény? Valamint létezik még ilyen 1 éves képzés,vagy szolgálat,mert nem akarok egy 2-3 éves szerződést aláírni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 18. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

"Tényleg egy életre való élmény?"

Naná hogy az, ha gyakorlatilag lesittelnek egy évre úgy hogy el sem követtél semmit.

Van olyan hogy intézményfüggőség. Például ha valaki túl sokáig van börtönben, az nem fogja jól érezni magát szabadon. Ezért büntetés számára ha kiengedik. Talán ezért is követnek el ösztönösen újra valamit, ami miatt aztán ismét hazamehetnek a börtönbe.

A sorkatonáknál is megfigyelhető volt ez a jelenség. Mikor bevonultak akkor azt emlegették hogy beleőrülnek. De mikor leszerelés előtt álltak akkor meg a többség továbbszolgálatos akart lenni. Kialakult náluk egy intézményfüggőség, mint például az elítélteknél.

Volt olyan munkatársam aki TSZ gépműhelyben katonai gyakorlót, surranót és katonasapkát viselt, ráadásul mindezt úgy ahogy a katonaságnál előírták. Vagyis két övvel, stb. Ehhez még hozzájött az hogy reggelente meg vigyázban ált a telepvezető irodájában eligazításra, mivel a katonaságnál azt szokta meg. Hát, túl jó munkahelyi légkör nem volt miatta az biztos. Jobb volt mikor éppen szabadságon volt.

2015. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jaja, egy eletre szolo elmeny volt rengeteg ertelmetlen dolgot csinalni :)


Korabban amugy 2 ev volt, apam is annyit volt. Szerencsere en mar nem voltam, es nem is hianyzik.

2015. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk "szerencsénk" volt, nem sokkal előttünk csökkentették másfél évre. Ha egyéniség vagy, nem ajánlom, hogy megpróbáld. A minden öntőformába belesimulni képes embereknek kitűnő hely a komolyodásra, feln
2015. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A minden öntőformába belesimulni képes embereknek kitűnő hely a komolyodásra, felnőtté érésre, és sokan is maradnak az ott megszokott biztonságban. Ők úgy érzik jól magukat, ha minden reggel megmondják nekik, mit kell csinálni. Én ki nem állhattam.
2015. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát én nem gondolom magam ilyen egyszerű esetnek ennek ellenére egy tapasztalt ember szavait,akire felnézek minden gond nélkül elfogadom. Inkább azok az igazi összetartó közösségek hiányoznak,mindenki képmutató és facebookozik,meg posztol és selfie-zik. Sokkal szimpatikusabbak nekem az olyan emberek akik ha a barátaid akkor a hóban is a barátaid..akik tényleg kiállnak melletted. A katonaságról nekem ez jót eszembe de lehet el vagyok tévedve és ez inkább egy ilyen plátói elképzelés. Ti akik voltatok,mit gondoltok,semmi jót nem tett veletek,semmi személyiség fejlődésen nem mentetek végbe ez idő alatt ami a későbbi életetekben meghatározó lett?(kitartás,szigor,következetesség,nem megszánni másokat...stb..)
2015. márc. 18. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon hasznosnak vélem, és nagy hibának tartom a sorkatonaság eltörlését. Ott tényleg megtanultuk, mi az a bajtársiasság, felelősség mások iránt. Sok és mély barátság szövődött, kemény, de szép emlékek maradtak utána.

Csak a kiképzés, tehát az agymosás-szerű megtörés volt gyötrelmes. Ott nem önálló emberekre, hanem gyúrható masszára van szükség. Ha és amíg kilógsz a sorból, nagyon meg tudják keseríteni az életedet.

2015. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tovább akarsz tanulni ne menj (szerintem). Nem éri meg. Úgy indul az egész, hogy már a nyár első felében jelentkezned kell ,hogy időben behívjanak a pesti laktanyába vizsgálatra. Ha minden ok és úgy döntenek felvesznek, szeptemberben be is vonulhatsz. Ezt követi egy 3 hónapos alapkiképzés. Ez idő alatt bármikor felbonthatod a szolgálatot ill. a honvédség is dönthet úgy nem illesz oda. Viszont ha a 3 hónap letelt jön elvileg a 3 éves szerződés. Ma már nem olyan a honvédség mint a szüleid idejében sőt! Nagyban különbözik egy szerződéses katona a régi sorkatonától. A pénz is kevés, szerintem jobban járnál ha azt az esetlegesen "üres" évet angol vagy német tanulásával töltenéd, vagy keresnél valami kényelmesebb, de jobban fizető munkát. De ez csak egy tanács.
2015. márc. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
58%

Nem tudom írták e előttem, nem olvastam végig, de sajnálattal közlöm, hogy nincs ilyenre lehetőséged...


Ha a nagyjából 6-7-szeres túljelentkezés közepette, sikeresen átmennél a fizikai felvételin, a pszichológiai és nemzetbiztonsági vizsgákon, az elbeszélgetésen és az orvosi kézi és műszeres alkalmassági vizsgálaton, alá kell írnod 5 évre. És nincs olyan, hogy ugrálok ide oda, egyébként maga a kiképzés csak 4 hónap, régen sem volt sokkal több, csak elhúzták illetve felesleges dolgokat raktak be a programba na meg utána dolgoztak az emberek a töbi időben a sorkatonaság címszó alatt, csak a honvédségnél csinálták ami a civil munkájuk, pl. autószerelő, katonai autókat szerelt stb..

2015. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!