Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogi egyetem vagy...

Szerintetek jogi egyetem vagy orvosi egyetem a nehezebb? Ha valaki jogi egyetemre akar menni, akkor milyen középiskolát lenne érdemes elvégezni előtte?

Figyelt kérdés
2015. márc. 23. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljesen más terület a kettő. Azért az ritka, hogy valakinek annyira széles az érdeklődési köre, hogy mindkettő érdekli. Ha pedig valami nem érdekli, azt nyilván nehezebb megtanulnia. Én orvosira járok, a jog totálisan hidegen hagy. Egyszer beleolvastam barátnőm könyvbe, pont elég volt. Ha pisztolyt tartanának a fejemhez, biztos meg tudnám tanulni, de nehezebb lenne, mint az orvosis anyag.

De barátnőm, aki jogon tanul, szerintem pont hasonlóan van az orvosival...

De amúgy meg nem totál mindegy? Nem az alapján kell egyetemet választan, hogy melyik nehezebb vagy könnyebb.

Mindkettőhöz egy jó gimnázium kell, ahol a szakhoz szükséges tárgyakat normálisan oktatják.

2015. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én jogi egyetemet végeztem. Ez érdekelt, nekem ez volt a könnyebb. Tisztelem az orvosokat, úgy gondolom, hogy a tudásuk, érdekesnek tartom a szakmájukat, de tőlem távol áll. Nyilván meg tudnám tanulni, de kérdés, hogy élvezném e.


A jogi egyetemhez nem kell különösebb előképzettség. Első évben segítség ha a történelmet magas szinten ismeri valaki. Szóval olyan gimnázium ahol a történelmet magas szinten oktatják. Viszont annyi előnyt nem ad az sem.

2015. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!