Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erdélyi magyarok, akiknek...

Erdélyi magyarok, akiknek nehezen megy a román, hogyan készültök a román érettségire?

Figyelt kérdés
Leginkább azok válasza érdekel, akik épp átmennek egyik félévről a másikra. Magántanár segít valamit? Bemagoljátok a III. tétel anyagait? És az érvelő szöveggel hogyan boldogultok? Szeretnétek tovább tanulni?

2015. márc. 23. 16:10
 1/6 anonim válasza:
100%

Én Hargita megyében élek. Igaz, csak jövőre érettségizem, de azért komoly gondot jelent a román nyelv.

Mindenek előtt a nyelvet kell tudni, csak utána az irodalmat. Nekem az segített nagyon sokat, hogy nyáron 2 hónapot Dobrudzsában töltöttem. Ott egész jól elsajátítottam a nyelvet, így a tanulás majdnem olyan, mintha magyar lenne az anyag. Érvelésben is sokat segített, a bő szókincs a kulcs. Brassóba készülök egyeremre.

17/L

2015. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. a román vidéken való tartózkodás sokat segít, erről már hallottam, csak a baj az, hogy nincs rá lehetőségem. Amúgy meg neked sok sikert :)
2015. márc. 30. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Én magánatánrhoz jártam, sokat segített, jó jegyem lett.

2015. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is jártam magántanárhoz, de semmi hasznom nem származott belőle. Csak azt hajtogatta, hogy nem fog sikerülni és miattam van a padlón az önbecsülése. Aztán otthagytam és önerőből megírtam az átmenőt. Sikerült nélküle is. Apám persze ki volt akadva, hogy az én romántudásommal egyedül semmire nem megyek. Aztán bebizonyítottam, hogy de igenis megyek. Örültünk a jegyemnek :)
2015. aug. 27. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy osztálytársam akinek a jegyei románból 5-7 között vannak. A magántanár nem segített rajta, így a nyáron megy Brassóba. Majd meglátjuk mi lesz.
2017. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én most készülök érettségire. Nem magolom be a harmadik tételt. Inkább kijegyzetelem és megtanulom logikusan, de csak úgy, hogy előtte a tartalmat elolvasom. Alig tudok románul, de remélem boldogulok majd.
2020. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!