Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tesin átrúgtam a labdát a...

Tesin átrúgtam a labdát a szomszédba, ezzel betörtem egy ablakot. Nekem kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma 0. órában balesetből átrúgtam egy labdát a védőháló fölött, a szomszédban betört egy ablak. A szomszéd az igazgatóval megbeszélte, hogy alapítványi pénzből megy a kártérítés üvegezési számla ellenében, majd nekem kell az alapítványi alapba visszafizetnem az összeget. Ez így jogilag rendjén van? Iskolai biztosítás nincsen ilyen esetekre? Illetve mennyire számítsak? Elvileg valami nappaliablak volt.

2015. márc. 26. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Nem szándékosan csináltad, és csinálhatta volna akárki más is, a probléma az iskola udvarának elhelyezéséből adódott. Én biztosan nem fizetném ezt ki.
2015. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Hát persze, az elhelyezkedéséből adódott XD


Természetesen a te hibád és fizetned kell. Gondatlanságból csináltad, baleset volt de akkor is a te felelősséged.

2015. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Te nem magánszemélyként rúgtál labdát, hanem tanítási órán, munkaköri kötelességként. Ilyenkor a munkahely felel. Ha nem labdarúgás lett volna a feladat, nem törted volna be az üveget. Kivéve, ha szándékosan rúgtál akkorát. Nem kötelezhetnek alapítványi befizetésre. Egyébként nem véletlen, hogy az igazgató rögtön felajánlotta, hogy az iskola kifizeti, ő is tudja, hogy nem a te kötelességed. Véletlen károkozást nem szoktak az iskolák kifizettetni. Szándékosat igen.
2015. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!