Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Alap pszichológia szakkal el...

Alap pszichológia szakkal el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Klinikai pszichológus szeretnék lenni, és szeretném megkérdezni, hogy a 3 éves alapképzés után lehet-e munkát találni, mert az utolsó 2 évet szeretném munka mellett végezni.

2015. márc. 27. 22:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Kávét főzhetsz esetleg egy pszichológusnál.
2015. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy ha klinikai pszichológus akarsz lenni, akkor nem utolsó 2 év lesz, mert a mester után klinikai szakirányú továbbképzésre kell menned, ami 4 éves képzés, és az után lehetsz klinikai pszichológus.
2015. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy utána még kell a továbbképzés, de akkor ha nem is egy normális munkahelyen, de azért nagy eséllyel tudok dolgozni már ezzel a végzettséggel is?
2015. márc. 27. 22:28
 4/24 anonim ***** válasza:
90%
Hááát.. viselkedéselemző diplomát fogsz kapni. Szerintem amúgy semmit nem ér önmagában, ezért ez tényleg necces. Ha nem is olyan munkát, aminek köze van a pszichóhoz, de valamilyet biztosan találsz.
2015. márc. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én egy alapítványnál dolgoztam, de pszichológusként nem fognak sehova se felvenni, max szociális szférában tudsz elhelyezkedni, de azért is tenni kell.

Nem a diplomád miatt fognak felvenni, az zicher.

2015. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan munkát fogsz csak találni az alap diplomával, amilyet anélkül találnál. Diákmunkázni tudsz a mester mellett, de ennél többre nagyon időd sem lesz. Egyébként mester után már jó eséllyel el tudsz helyezkedni valahol, sőt, muszáj is, mivel a szakirányú továbbképzésekhez kötelező dolgozni adott területen.

A többit már előttem leírták.

2015. márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Hogy-hogy csak diákmunkázni tudok mellette? Nekem nagyon fontos lenne, hogy teljes állásban dolgozhassak akkor már. Annyira nehéz?
2015. márc. 29. 23:12
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Tele van gyakorlattal a mesterszak, nem tudsz mellette teljes munkaidőt vállalni, még én is szívtam a félállásommal, fel is kellett mondanom.

(elsőéves MA-s vagyok)

2015. márc. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Hát ha nappali tagozatos képzésre szeretnél járni, akkor igen, elég nehéz. Kötelező szakmai gyakorlat van, ezen kívül nem árt bejárni az órákra.

Meg mondom, az alapképzéses diplomáddal nem fogsz szakmán belül állást kapni, emiatt is főleg a diákmunka marad.

2015. márc. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

És ha levelezőn csinálná?

Én levelezőn terveztem megcsinálni, de ha esélytelen mellette a munka, akkor lehet az is esélytelen, hogy pszichológus legyek. :D

2015. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!