Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kell tenni? Van...

Ilyenkor mit kell tenni? Van más lehetőség? Van itt diszkalkuliás ember?

Figyelt kérdés
Egy ideje 1-es és 2-es osztályzatú dolgozatokat írok matekból, és a fizika mostani részéből, ami problémamegoldás és matek. Egy héttel ezelőttig nem is gondoltam erre, de anya mondta hogy először keres nekem külön tanárt, aztán ha úgy sem megy, elvisz diszkalkulia vizsgálatra. Azóta próbálok hajtani, de ugyanaz az eredmény, bemagolom a képleteket fizikára, de dolgozatnál egyszerűen nem megy, így volt előtte is. A matektanárom már nem győzi hangsúlyozni, hogy így meg fog buktatni, és hogy azonnal kezdjek magammal valamit, mert nem lesz belőlem semmi. Nem tudok mit csinálni már, egyszerűen ahányszor leülök tanulni rá, az a vége hogy sírok, ez mindig így volt. Nem szeretném, hogy kiderüljön rólam, hogy diszkalkuliás vagyok, az osztálytársaim szerint ez egy leplezés arra, ha az ember hülye, másrészről pedig akkor nem írhatok matekérettségit, úgy hallottam...(mondjuk egy kettes ugyanannyit ér:D). Mit tegyek?

2015. márc. 30. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

" bemagolom a képleteket"


- Na, itt kezdődik a baj.


Egyébként hogyan szoktál tanulni?

2015. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mármint matekot vagy fizikát? Az elméleti részt megtanulom, a geometria például a matekban majdnem hármasra megy, eddig ez a legjobb eredményem.
2015. márc. 30. 19:10
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

"Az elméleti részt megtanulom"


- Ha megtanulnád, akkor nem lenne most gond. Arra vagyok kíváncsi, HOGYAN próbálod megtanulni.

2015. márc. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A diszkalkulia hamarabb megjelenik, és máshol is megjelenik. Általános iskolában, alsótól kezdve nem volt problémád a számolással? Midennapokban vásárlás, távolságbecslés? Ha csak egy ideje, akkor lehet, hogy inkább a sikertelenség. Az ne zavarjon, ha mégis kiderül a diszkalkulia, az embereknek legalább 10%-a valamilyen diszes. A matek érettségit meg mért hiányolnád?
2015. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a képleteket úgy tanulom, hogy megnézem melyik betű mit jelent, és megpróbálom szövegesen, tehát nem úgy, hogy F=ma, hanem erő=tömeg szorozva gyorsulással. Számomra így könnyebb, viszont ha egy alapegyenletből kell kifejeznem egy másik tagot, ami ismeretlen, akkor az számomra nehéz, ezért még itthon problémázok vele, és megtanulom mindegyik tagot külön, hogy hogy kell kiszámolni.

A törvényeket általában úgy tanulom meg, mint bármi más elméleti dolgot. Ha nem értem, próbálom a logikát keresni. Bővebben nemigen tudom kifejteni.

2015. márc. 30. 19:50
 6/9 A kérdező kommentje:

igazából alsóban még ment a matek (nyilván), aztán jött az általános felső tagozata, ahol hasonlóan teljesítettem, mint most, ezért átiratkoztam az iskolán belül egy másik matekcsoportba (sok különóra után, persze), hátha a tanár a baj, ott viszont nagyon lemaradtam az anyaggal, azokat értettem, mert nagyon-nagyon-nagyon alapszinten magyarázták az anyagot. Bekerültem középsuliba és azóta konkrétan semmit nem értek, voltam különórákon még előző évben, de nemigazán segített, pedig tanultam.

A matekérettségi azért hiányozna, mert nem tudhatom, mi lesz abban az időben az oktatási rendszerrel, amikor én fogok érettségizni és felvételizni valahova, és szeretnék minél több dolgot a kezemben tudni. Sosem árt, és sosem tudhatom, hogy a mostani humán tárgyak iránti érdeklődésem nem fordul-e egyszer csak.

2015. márc. 30. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg diszkalkuliás vagy, akkor nem fog az érdeklődésed a matek irányába fordulni, se mérnöknek, se közgazdásznak nem fogsz menni, másova meg nem kell. Egy kettessel különben se mész semmire. Érdemes lenne diszkalkuliavizsgálatot kérni, kezdd a nevelési tanácsadóban, szaktanári javaslattal. Az interneten van önfelmérő diszkalkuliateszt. Ne várd meg, amíg megbuksz, időbe telik, akár több hónap, mire bekerülsz vizsgálatra.
2015. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Érdemes minél hamarabb elvégezni a diszkalkulácia-tesztet, mert ha ilyen problémád van, akkor még behozható a lemaradás.

Az egyik barátnőm harmadik óta nem kap 3masnál jobb jegyeket matekból. Nem megy neki a matek, a fizika és a kémia számolós része, illetve a földrajz.

2015. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
szaktanári ajánlással? hát kétlem, hogy ő beajánl. máshogy lehet?
2015. márc. 31. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!