Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek rosszul tanulok?

Szerintetek rosszul tanulok?

Figyelt kérdés
Kis részenként bemagolom a mondatokat majd felmondom,majd az egész anyagot felmondom. Máshogy nem megy,viszont érteni értem. Egyetemen erre tuti nem lesz idő,mégis hogyan kell tanulni?
2015. ápr. 3. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem magolni kell, hanem tanulni. Ennyi.
2015. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
pontosabban mit csinálok rosszul? hogyan kéne csinálni?
2015. ápr. 3. 17:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Rosszul tanulsz. Ez a módszer vers és egyéb ilyen fincsiségekre jó. Vegyük a törit. Próbáld meg úgy, hogy egyszer végigolvasod és egyből próbáld meg visszamondani a saját szavaiddal, ne azzal szó szerint ami ne van írva. Próbálj meg gondolkodni (magolásnál nem igen gondolkodsz). Nem egyszer volt úgy, hogy kihívtak töriből felelni valami nem jutott eszembe de elgondolkoztam, hogy mi lett volna a logikus lépés ha én lennék az a személy és sokszor bejön. De ez még mindig a magolósabb tantárgyak. Matekot pl úgy tanulj, hogy amit órán vettetek és még értettél annál egy kicsivel nehezebb feladatnak ülj neki és próbálkozz. Ne nézd meg, hogy hogy kell megcsinálni hanem próbálkozz, jöjj rá magadtól. Ha végképp elakadsz akkor egy pár pillantás a megoldásra és onnan újra magadtól csináld.


Amúgy a legfontosabb, hogy figyelj órán. nagyon sok mindent meg lehet úgy tanulni.

2015. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!