Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már most elegem van az iskoláb...

Már most elegem van az iskolából, hogy bírjam ki nyári szünetig?

Figyelt kérdés

Eljött a jó idő, legszívesebben reggeltől estig sétálnék, kint lennék, fagyiznék. Filmeket néznék, olvasnék, rajzolnék...

Külföldön lakunk, itt már elmúlt a tavaszi szünet (egy hét) és a sulimban pár tantárgyban a házifeladat számít leginkább a jegybe. Viszont semmi motivációm nincsen megcsinálni, pedig szünet előtt is elhatároztam hogy majd tanulok, hogy könnyebb legyen... de nem csináltam semmit.

És most még leckét adnak mint általában, mert már közeledik az év vége... A jegyeim is most lehetne igazán felhozni.

Az sem segít hogy a tesóim mindig előbb érnek haza és sosincs házi feladatuk vagy tanulnivalójuk, állandóan gépeznek meg vihognak én meg csináljam meg a leckém aztán meg a házimunkát és akkor még tanuljak is...

És múltkor ugyanolyan rossz jegyet kaptam egy tesztre amire tanultam mint egy másikra amire nem... Ugyanez az esszékkel is. Ha szenvedek vele ugyanolyan rossz lesz mintha csak úgy nemtörődöm megírtam volna. Már órákon is idegesít a tudat hogy még mennyi idő van hátra, miért nem lehet előbb haza menni ha megcsinálod a munkád, már el van magyarázva a dolog és elolvashatod ugyanazt otthon is... Sokszor gondolok rá, hogy milyen érzés lenne óra közepén összepakolni, felállni majd kisétálni, kiszaladni. A házi feladat gondolatától is forog a szemem.


Ti mit csináltok hogy ne kapjatok idegbajt / vissza szerezzétek a motivációt?



2015. ápr. 4. 20:22
 1/5 A kérdező kommentje:
*és most még TÖBB leckét adnak
2015. ápr. 4. 20:35
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Te még elég kitartó vagy. Az elsős kisfiam már három nap után megunta.
2015. ápr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár tényleg eljött volna a jó idő! Hol laksz?
2015. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat en megertelek, hidd el, tenyleg nem jo erzes ilyen jo idoben leulni es tanulni v lecket irni v egyszeruen csak egy olyan oran ulni ami idopocsekolas. En is kulfoldon elek es legszivesebben en se tanulnek hanem csak festenek, sportolnek a szabadban de ev vegen vizsgazom minden targybol O.o

Igazabol azt tudom ajanlani h neha kapcsold ki az agyad az orakon es probald meg szorakozaskent felfogni, nevetni azon h mennyire ertelmetlen ott ulni. Ha hatso padban ulsz akkor egy unalmasabb oran elovehetsz barmi tanulnivalot v lecket mas targybol es annyival kevesebb jut otthonra.

Ja es persze sportolj pl menj el reggel futni! Ha levezeted a frusztraciodat akk talan konnyebb vegigulni az orakat ;))))

2015. ápr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Veru10 válasza:
Nekem is elegem van.
2015. ápr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!