Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire szánalmas...

Miért vagyok ennyire szánalmasan béna?

Figyelt kérdés

Megint nem tudom eldönteni melyik egyetemre menjek. Már két éve megy a cirkusz. Semmi önismeretem,elveszettnek érzem magam,értékrend nélkül nem tudok dönteni! semmi se tetszik.

Amik érdekelnének:

de igazából minden,

- orvosi,fogorvosi

az orvosi nagyon sok-sok év,kicsit nehezen viselem a stresszt és családot szeretnék azért pár év múlva lehetőleg ne 32 évesen

-fogorvosi meg félek tőle,hogy nem is érdekel igazán de pl ilyen hogy szájsebészet szerintem aranyos dolog

-gyógyszerészet: érdekel maga a tudomány,de ez is nehéz akkor ennyi erővel egy orvosit is meg lehetne csinálni nem?

-pszichológia: nagyon érdekel,de nullához konvergál az elhelyezkedési esély,nincs pénzünk doktori képzésre és a terapeuta képzésekre sem,pedig ez a szívem vágya,életem álma

-biológia szak: neurobioszt szívesen kutatnék :)

Összességében az emberi agy iránt érzek olyat,hogy nekem ezzel kell foglalkoznom. Mindezek mellett fontos számomra az elhelyezkedés és hogy ,,ügy" nek érezzem,szóval alkothassak valamit. Érdekel igazából pár gazdasági szak is talán. Mi a fészkes fenét csináljak?


2015. ápr. 5. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szociális munkás szívesebben lennél?
2015. ápr. 5. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Munkissrác ***** válasza:
Az egyetem hosszú távú beruházás a rizikó is benne van, vigyázni kell.
2015. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na nézzük, mit írtál le:

Legalább 4-5 természettudományhoz közeli szakot írtál, amelyek lényegében részben fedik egymást. Közös pont a biológia, kémia fizika etc.

Majd leírtad a végén, hogy "pár gazdasági szak is érdekel". Ebből arra következtetek, hogy csak azt gondolod, hogy érdekel, de ah elkezdenéd tanulni, akkor valójában rájönnél, hogy mégsem annyira érdekel.


Az orvosi sem olcsó, még ha államilag támogatotton vagy akkor sem. Könyvek kb. 50 ezernél kezdődnek, orvosi eszközöket is kell venni, azok sem olcsók. Kezdetben kevés fizetés, de qrva sok lehetőség itthon és külföldön egyaránt. A Sote a legdurvább az orvosi közül, a többi azért barátságosabb. Egyébként orvosinál az első három év a húzós utána már elég sok a gyakorlat.

2015. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!