Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet esélyem olyan szakon...

Lehet esélyem olyan szakon amihez egyáltalán nem értek?

Figyelt kérdés

Világ életemben informatikával, matematikával és logikai feladványokkal foglalkoztam. Kevésbé élveztem mint amennyire tudtam a dolgokat. Azthittem ez lesz a jövőm de úgy érzem nem. Az utóbbi fél évben a képzőművészet annyira át vette rajtam az uralmat hogy úgy érzem ez lenne a tökéletes választás. Szeretek számítógépes képszerkesztéssel foglalkozni (a programozástól már hányingerem van), teljesen beleőrültem a photoshop és illustrator világába. Viszont a problémám hogy soha nem tudtam rajzolni, nem is érdekelt. Szerintetek elsajátítható néhány hónap alatt a rajztechnika amivel sikerülne a felvételi? Valószínűleg akkor most kihagynék egy évet és jövőre próbálkoznék, de akkor attól félek hogyha ezt az ágat választom akkor be sem jutok. :(. Tudom hogy nem így működik hogy hopp 18 évig le sem szartam a művészetet és most a célban mindent felborítok.

Kérdés tehát: Válaszzam a biztos de kevésbé szórakoztató szakot vagy próbáljam meg elérni a talán lehetetlen célt és képzőművészetis lenni?


2015. ápr. 5. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát a programozásban pedig rengeteg pénz és lehetőség van.
2015. ápr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, a programozásban sok pénz van, de ha nem szereted csinálni, akkor semmi értelme. Ez nem egy olyan dolog, hogy "majd megszokom". Gondold csak el, napi 8 órába olyan problémákon gondolkozni, amik ennyire hidegen hagynak.


Valamilyen szinten hasonlók vagyunk, de nálam az informatika egy kicsit erősebb, de ugyan úgy jelen van a művészet is. Kezdj el rajzolni, nézd meg mennyire megy. Szerintem egyáltalán nem lehetetlen az általad kitűzött cél és ne zavarjon, hogy pályát váltasz.

2015. ápr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!