Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügyi számvitel területen...

Pénzügyi számvitel területen közgazdász?

Figyelt kérdés
Üdv!10.-es gimnazista fiú vagyok.Könyvelő szeretnék lenni.Arra gondoltam jelentkezem a Corvinus Egyetemre,a "pénzügyi számvitel" szakra.Úgy láttam elég magas volt a ponthatár(452)az előző évben,és az lenne a kérdésem,hogy mikre feküdjek rá,hogy felvegyenek?Nemsokára nyilatkozni kell,hogy miből szeretnék emeltezni,azért kérdezem.Töriből,magyarból,matekból,angolból vagyok nagyon jó.Ezekből hajtsak?És melyikből emeltezzek?Melyiknek veszem a legnagyobb hasznát majd?

2015. ápr. 7. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha könyvelő szeretnél lenni, akkor nem muszáj egyetemre menni. 54-es/55-ös gazdasági okj + mérlegképes könyvelő kell hozzá. Ha esetleg nemsikerül bejutni az egyetemre. BCE-n, de szerintem mindegyik pénzügyi szakon a matek tudás az, ami a legjobban hasznodra válhat. Ha jó vagy belőle, akkor nem kérdés, hogy ez legyen az egyik emelt. Nagyon meg fog térülni. A másikra pedig az angolt javaslom. Törivel és magyarral nem sokra mész, kivéve ha bölcsésznek készülsz. Viszont egy jó nyelvtudás igen fontos a munkaerőpiacon. Szóval, ha bírod, akkor matek, angol. Bár lehet az is a taktikád, hogy a legkönnyebbet választod azért, hogy biztos bejuss.
2015. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TamásTóth ***** válasza:
100%
Matek/Angol, ezekre feküdjél rá, Matekból emeltezz és Angolból pedig csinálj egy felsőfokú nyelvizsgát. Nem javaslom az OKJ-ket, inkább vagy Corvinus Pü/számvitel vagy BGF, mivel ha ezek bármelyikén végzed el, akkor külön vizsga tétel nélkül kapsz Mérelgképes könyvelői-t is. (csak fizetni kell érte, de vizsgázni nem). Plusz a diplomával a mérlegképes jóval keresetebb is, mint az OKJ diploma nélkül.
2015. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És az OKJ-s képzésem után eltudok helyezkedni,ah lesz egy angol nyelvvizsgám?És utána még mehetek egyetemre is ha akarok?
2015. ápr. 7. 16:43
 4/12 TamásTóth ***** válasza:
100%
Hogy eltudsz-e helyezkedni azt nem tudom megmondani, az biztos, hogy az egyetemmel több esélyed lesz. Egyetemre bármikor mehetsz, szóval akár OKJ után is.
2015. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor inkább azt javaslod,hogy feküdjek rá Matek/Angolra és szerezzek diplomát?Nem jó ha másból emeltezek?Nem matekból?A pontot nézik nem?
2015. ápr. 7. 16:50
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Vannak könyvelő ismerőseim, csak egy végzett egyetemet. Méghozzá a BCE-t. Egyik sem panaszkodik a fizetés miatt. Okj-j azért javasoltam, hátha nem vesznek fel egyetemre és tudd értelmesen tölteni az újrafelvételiig az idődet. Én egyébként egyetem előtt (nem számviteli) okj-ra jártam. Kihaználva azt, hogy 23 (mostmár 21) éves korig ingyenes volt nappali tagozaton. Továbbá megtanultam szakdolgozatot írni és 2 évig heti 8 órában üzelti angolt tanítottak ingyen. Mivel addig tartott az a képzés. Van rövidebb is, ott nem kell szakdolgozat és üzleti nyelvvizsga a záróvizsgához. Továbbá azért is jól jártam, mert nem sikerült elvégeznem az egyetemet (műszaki). Ezzel nem voltam egyedül, a szakom kb. 90%-a. Én szakmával és nyelvvizsgával léptem a munkaerőpiacra, a többiek nagy része pedig csak egy érettségivel. Gondolhatod kinek volt nagyobb esélye elhelyezkedni.

Természetesen lehet menni egyetemre okj után is, mint én is tettem. Nappali okj-ra viszont csak 21 éves korig. Utána már csak hétvégenti esti képzésre. De ha teheted, akkor inkább a BCE-re próbálj bejutni elsősorban. Az nem olyan egyetem, hogy nem merném rögtön azzal kezdeni. Oda bekerülni a nehezebb, nem pedig benn maradni. Olyan volt osztálytársam végzett ott kitűnőre, hogy semmi köze nem volt a matekhoz, meg a többi reál tárgyhoz. Egyszer még pótvizsgáznia is kellett matekból. Elmondása szerint rengetegen járnak a BCE mellett másik egyetemre is, mert megtehetik. A munkaadók is a BCE-t szeretik a legjobban. A BGF, PTE még elfogadható. A tesóm barátnője is könyvelő az ország egyik legjobban fizető multijában. A BCE-n végzett, de nem számvitelen, hanem gazdálkodási menedzsmenten.

2015. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 TamásTóth ***** válasza:

A pontot nézik, de úgy van a legtöbb pontod, ha nem nyelvből emeltezel, mivel így megvan a maximális plusz pontod, ha jól tudom 50+ pont az emelt és 50+ pont a felsőfok. Igy akkor megvan a 100 pluszpontod ha Matekból emeltezel és teszel egy felsőt angolból mondjuk.


Ha Töriből akarnál emeltezi az is megfelelhet. (Nem tudom fejből, hogy pü/számvitelen elfogadják-e) ezzel csak az a gond, hogy nem segít majd az egyetemi tanulmányaidban, ha matekból emeltezel, az sokkal megkönnyíti majd az egyetemi analizis/kvantitativ/statisztikai/mikro/makro óráidat.

2015. ápr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A pontot nézik, így van. Azt válallad be emelten, amiből a legjobban tudnál teljesíteni. Ha az nem pl. a matek, akkor hagyd a fenébe. A bejutás a cél, menj biztosra. Persze ha ugyanolyan jó vagy matekból is, akkor az javasolt. Vagy esetleg töriből és nemtudom miből mész emeltre, de bejársz a matek foglalkozásokra is, ha van rá időd. De maradjon energiád 1-2 nyelvvizsgára is.
2015. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TamásTóth ***** válasza:

A 6-oshoz annyit füznék még, hogy BGF-Pszf inkább a számvitelt tanítja jobban a BCE pedig inkább a pénzügyet. Van mindkét helyről ismerösöm, szóval ez tapasztalat.


Most majd indulni fog még a BME-n is pénzügy/számviteli szak, azt is érdemes lehet megnézni a számvitel ott is elég erős volt. (én odajártam GM-re alapszakon és most a BGF-re járok pénzügy mesterre levelezőn mindkét szak államilag támogatott)


OKJ-t 21 éves korod után is csinálhatod ingyen (csak estin). A BGF inkább gyakorlati tudást nyújt. Tehát például én pénzügy mesteren használok SAP-t Excelt-t SPSS-t, Access-t (adattábla kezelésekre). Corvinuson ez enm tudom mennyire bevett szokás. Corvinus elönye viszont, hogy nem kell záróvizsgázni alapszakon. (Legalább is Gazdálkodási és menedzsmenten nem kellett az ismerösömnek fél éve). A multik általában a jobb egyetemek között vállogatnak, tehát ha a BGF-en/BME-n/BCE bármelyikén végzel, akkor szinte biztosan lesz munkád könnyedén.

2015. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Akkor elkezdek matekra gyúrni,angolra pedig eddig is hajtottam,aztán remélem majd bekerülök.
2015. ápr. 7. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!