Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám behozni 4 év...

Hogyan tudnám behozni 4 év lemaradását matematikából, fizikából és magyarból?

Figyelt kérdés

5ödik osztályban megállt bennem valami, nem törődtem a tanulással és tettem az egész tanulásra..

A földrajz és a történelem meg egyéb dolgok mentek de a matematika, fizika és a magyar egyáltalán nem..

Itt a gép előtt ülve is mindjárt eltudnám magam sírni, és még gyűlölöm is magamat hogy nem tanultam semmit..

Most 9edik osztályos vagyok a gimnáziumban, és most jelenleg bukásra állok fizikából..

Nem tudom mi legyen..

Arra gondoltam hogy ezeket a nyáron pótolnám de hogy?

Hogyan tudnám ezeket rendbe tenni?

Ezek mellett még ideges is vagyok, már 5ödik óta rágom a körmöm, és néha véresre rágom olyan ideges vagyok, vagyis inkább félek mindentől, félek hogy mi lesz, félek hogy 1es lesz valami, vagy 2es, mindentől félek.

Félek hogy nem fogok tudni tanulni, rossz munkám lesz, és rossz életem, félek hogy csalódást okozok a szüleimnek, bár megértik hogy nem vagyok jó tanuló, de akkor is..

Valaki segítene?

Irdatlanul hálás lennék!!!



2015. ápr. 8. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

egyedül ennyit nem fogsz tudni megtanulni

kérj segítséget egy baráttól vagy ami jobb lenne, keress magántanárt

nyáron diákok szoktak ilyeneket vállalni, az úgy jóval olcsóbb

2015. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Figyej mikor hazamész a gépel kezdeT?

Ha igen akkor probáld meg azt a kis időt tanulásra forditani..Persze puskázhatsz is a teszteken :) én mindig puskázok :)

2015. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

vagy mondjuk kérdezd meg az interneten...


nem az elmúlt 4 évet kel újra tanulni, csak a 9.es fizikát, a statika amúgy is egy hülyeség...


szerintem az egész 9.es anyag attól függetlenül, hogy kis részekre le van bontva, baromira nem egy 15 éves gyereknek való


számelmélet? hagyjuk már... örüljünk ha elsőfokú egyenletekre tudja az azonosságokat...


olyanokkal foglalkozz amikkel tovább akarsz tanulni, mással nem érdemes, mert idő meg fáradtság

orán leadják azt kész

2015. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ekkora anyagot szerintem interneten keresztül "távoktatásban" nem tudsz átvenni.

Attól tartok, hogy az elszántság is hiányzik belőled, különben nem jutottál volna ide, ha meg esetleg valamilyen tanulási problémád is van mindenképp kellene szakember. (külső segítség)

Nem tudom, hogy melyik gimi, de valahogy felvettek, tehát azért valamit csak tudsz.

Keress magántanárt. Tudom, hogy ez nem egyszerű és a szülőknek is "be kell adni" valahogy.

Honnan írsz egyébként?

2015. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 3/4 Időpont ma 20:19

Ezt amit leírtál te sem hiszed el ugye?

2015. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem a fenéket nem, fél év alatt 5ösre megtanítanám neki a 3 éves fizikát...


nem tanulni problémát megoldani tanítanak az iskolában, hanem tanuld meg az anyagot azt jóvanazúgy kapsz egy hármast és már lépünk is tovább a bonyolultabb dolgok felé

azt csoda hogy ilyen keci buták vagyunk

2015. ápr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"nem tanulni problémát megoldani tanítanak az iskolában, hanem tanuld meg az anyagot azt jóvanazúgy"

Ebben egyetértünk.

2015. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"fél év alatt 5ösre megtanítanám neki a 3 éves fizikát."

Na ja de még ott van 4 év matek. Az irodalmat nem mondom, mert világ életemben utáltam, csak ahogy öregszem változik ez is.

"azt csoda hogy ilyen keci buták vagyunk"

Ezzel is egyetértek.

2015. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a 4 év matek nehéz, mert marha sok dolgot lenyomnak ami igazából nem része a követelménynek (pl diofantoszi egyenletekről szó esik 9.ben csak úgy olvasmány szinten, a gyerekek meg csak néznek), de egy középszintre fél év elég...


fizikából-matekból nem is az szokott gondot okozni, hogy nem tudunk egyszerű dolgokat összekapcsolni, hanem a gyakorlós része a számolgatás, ha meg az alapok nem stabilak akkor b×szhatjuk az egészet

2015. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ha meg az alapok nem stabilak akkor b×szhatjuk az egészet"


Ezzel is egyetértek.

2015. ápr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!