Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel egy...

Hogyan készüljek fel egy hónap alatt a töri érettségire?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdést nem csak úgy értettem, hogy megússzam a bukást, hanem, hogy legalább el kellene érnem az ötös szintet az írásbelin max a négyest de felső határon.

Tudom elég késői a dolog, de hiszek abba, hogy bármit el lehet érni ha nagyon akarom :)


negativum, ami hátráltat: nem voltam jó sose töribe, rendszerint mert nem tanultam, az idő halad, bő három hetem van...


pozitivum, ami előrehajt: időm mint a tenger ebben a nem teljes egy hónapba, csak a törire és egy emeltre kell koncentrálnom, nem dolgozok max órákra járok, heti két töri ahol a tételeket vesszük át.

nem kérek szapulást, hogy eddig miért nem kezdtem el, mindig mindent az utolsó pillanatra hagyok és meg volt még a magam másik problémaja is :)


szóval javaslatokat kérnék, hogy hogyan tudnék minél előbb minél pontosabban fel készülni törire. :) gondoltam, a 20 tételt meg tanulom, de azok alapok, nem elég, meg az se ha csak töltögetem az előző feladatsorokat, bár jobb mint a semmi, de ha valaki tudna tippeket mivel hasonló cipőben volt már örülnék :)



2015. ápr. 11. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:

megcsinálod az eddigi érettségiket... az egész kb szövegértés sokat segít az atlasz is

témavázlatokra ott a mátyus B könyv középszintre

2015. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is idén érettségizem, és a törit hagytam a végére, ami nekem a legnehezebb és legrosszabb tantárgynak számít mind közül.

Én úgy készülök, hogy átvettem eddig az első 2 könyvet és a harmadiknak a felét. A történelem érettségi követelményrendszer alapján csak azt tanulom meg, amit kér. Ajánlom te is nézd meg, fölöslegesen ne tanulj olyat, amit nem kérdeznek, kevés így is az idő.

Szóval átnéztem, átolvasgattam mindent + füzetet is tanulgattam + a szóbeli tételeket kidolgoztam. Némelyik anyagnál jön vissza az ismeret emlékezetből, azt nem kell sokat tanulgatni, de van ami halál, és felette ülök akár órákat is.

Elkezdtem csinálgatni az eddigi évek érettségi feladatait töriből, és az eredmények szerint jó módszerrel tanulok

2015. ápr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most nem azért kérdem, de miért akarod annyira az ötöst elérni, ha egyrészt nem szereted, másrészt gondolom nem ezzel akarsz továbbtanulni?
2015. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, ki fogom probálni :)


igazaból nem utálom, csak lusta vagyok, sose voltam szorgalmas diák :) egyébként tavaly a matek után ez lett a legrosszabb érettségim, és hát több esély van arra hogy ezzel többet javitok mint a matekkal :) meg egyébként az angol lesz a fontosabb :) olyan helyre aminél a töri is bele számithat :)

2015. ápr. 11. 17:02
 5/8 A kérdező kommentje:
*olyan helyre mennék
2015. ápr. 11. 17:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Én négy éve érettségiztem. Szerintem a töriérettségi a legnagyobb vicc középszinten, pedig gimiben sose tudtam ötös lenni, az érettségi meg simán az lett. A források és az atlasz rengeteget segít, és ha kicsit is figyeltél az összefoglaló órákon érettségi előtt, van esélyed. Mondjuk az nem árt, ha folyamatosan tanulsz a négy-öt év alatt, de szerintem a töri a legkönnyebben letehető középszintű érettségi. Mondjuk embere válogatja, van, akinek az angol megy könnyen, na, engem majdnem megbuktattak a magnó miatt. (Azt mondta az angoltancim, hogy 20% alatti magnóval bukta, nekem az meg 29% lett, az érettségim belőle meg hármas. Utált a tanárom, én is őt.)
2015. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg azt is ajanlom neked, hogy pl az idod ne pocsekold az elsos konyvre. Egy feladat ha lesz belole, vagy esetleg essze. Inkabb a 11-12.es konyveket ismeteld jobban.
2015. ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na hogy sikerült kérdező? Ha jól értelmeztem a kérdést, akkor mégegyszer neki futottál a törinek? Én is pár éve érettségiztem, most megyek ősszel pont töriből, mivel az egyik egyetemi szakon beszámítják, de csak 1 hónapom van.
2019. szept. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!